Σάββατο 16 Ιουλίου 2011

Γκολ και θέαμα από Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ επικράτησε με 6-3 της μικτής ομάδας της Μαλαισίας με τον Τσάρλι Άνταμ να «ανοίγει λογαριασμό» με την φανέλα των «ρεντς».
Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στο 26’ με τον Άνταμ ο οποίος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την φανέλα των «ρεντς.  Στο 43ο λεπτό η ομάδα της Μαλαισίας έφερε το παιχνίδι στα ίσια με όμορφη εκτέλεση φάουλ, με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος τα γκολ έπεφταν… βροχή, με τον Εντόνγκ να δίνει στο 68’ το προβάδισμα στην Λίβερπουλ ενώ ο ίδιος παίκτης δυο λεπτά αργότερα έκανε το 3-1. Οι «ρεντς» ανέβασαν και άλλο τον δείκτη του σκορ στο 75’ με τον Μάξι Ροντρίγκεζ.
Ο Σαλί με 2 τέρματα μέσα σε διάστημα τριών λεπτών (80’-82’) μείωσε σε 4-3 ενώ και πάλι ο Μάξι Ροντρίγκεζ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 91’ με τον Κάουτ να ολοκληρώνει το θεαματικό επιθετικό κρεσέντο της Λίβερπουλ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 6-3.

Πηγή: onsports.gr