Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

«Στάση» στο Μπριτάνια!!

πηγή: theplayer.gr

Την πρώτη της απώλεια βαθμών στην Πρέμιερ Λιγκ γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία φιλοξενήθηκε από τη Στόουκ Σίτι και έμεινε στο 1-1.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» πριν την έναρξη της αναμέτρησης είχαν το απόλυτο νικών στο πρωτάθλημα, αλλά το «Μπριτάνια» είναι δύσκολη έδρα για κάθε αντίπαλο και αυτό επιβεβαιώθηκε για ακόμα μία φορά. Ο φορμαρισμένος Νάνι άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό για την ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον, αλλά οι γηπεδούχοι δεν έπαιξαν παθητικά και κυνήγησαν το γκολ, το οποίο ήρθε στο 52ο λεπτό με «θύτη» τον Πίτερ Κράουτς, που χάρισε το βαθμό στην ομάδα του.

Με αυτό το στραβοπάτημα, και τις Σίτι, Τσέλσι να επικρατούν στα δικά τους παιχνίδια, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοβαθμεί ξανά στην κορυφή με τους «πολίτες», ενώ οι «μπλε» ακολουθούν στους τρεις βαθμούς διαφορά.