Σάββατο 28 Απριλίου 2012

Έμειναν ως είχαν...!!

Έμειναν ως είχαν...

Ανεκμετάλλευτη άφησαν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στη μάχη της Ευρώπης και πιο συγκεκριμένα του Europa League, η Νταντί Γιουνάιτεντ και η Χαρτς.

Οι δύο ομάδες στη μεταξύ τους αναμέτρηση έμειναν ισόπαλες (2-2) στο «Ταναντάις», αφήνοντας την Σεντ Τζόνσον, να ελπίζει στην τέταρτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 32΄λεπτό ο Φλούντ, για να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα ο Σκάτσελ. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις ομάδες ισόπαλες. Ωστόσο, η Νταντί μπήκε δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο, κάνοντας το 2-1 με τον Μακάι Στίβεν στο 65’ λεπτό.

Εφτά λεπτά πριν τη λήξη του δεύτερου ημιχρόνου, η Χαρτς είπε την τελευταία της κουβέντα, με τον Νοβίκονας να διαμορφώνει το τελικό 2-2.