Πέμπτη 10 Μαΐου 2012

Στο -1 οι Σάουντερς!!

Με δύο γκολ του Φρέντι Μοντέρο, οι Σιάτλ Σάουντερς κέρδισαν με 2-0 το Ντάλας στο «FC Dallas Stadium».
Μάλιστα ο μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης σημείωσε τα δύο του τέρματα εντός... 180 δευτερόλεπτων. Συγκεκριμένα, στο 68ο λεπτό διαμόρφωσε το 1-0 με δυνατό σουτ, ενώ ακολούθησε το 2-0 υπέρ των εκπροσώπων του Σιάτλ στο 71ο λεπτό με κεφαλιά. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Κολομβιανός επιθετικός εισήλθε σαν αλλαγή στο ημίχρονο της αναμέτρησης.
Έτσι οι Σάουντερς έφτασαν στους 22 βαθμούς με επτά νίκες σε εννέα ματς, ενώ το Ντάλας έμεινε στους δώδεκα. Στους 23 βαθμούς «ανέβηκε» η Ρέαλ Σολτ Λέικ με το δικό της 0-0 στην έδρα των Σικάγο Φάιρ. Έτσι παρέμεινε, έστω και οριακά, στην πρώτη θέση της δυτικής περιφέρειας του MLS. Από την πλευρά τους, οι «φωτιές» συμπλήρωσαν δώδεκα βαθμούς.

πηγή: onsports.gr