Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

Αυτό ήταν χατ τρικ!!

Αυτό ήταν χατ τρικ!
Ο Άλντο Αντόρνο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της (εύκολης) νίκης του ΑΠΟΕΛ με 4-1 επί της Αγίας Νάπας, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την όγδοη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο Παραγουανός πετυχαίνοντας... αυθεντικό χατ τρικ (τρία γκολ από έναν παίκτη, συνεχόμενα και σε ένα ημίχρονο), «καθάρισε» στα πρώτα 33 λεπτά το παιχνίδι.Έτσι, το γαϊτανάκι της κορυφής συνεχίζεται, με Ανόρθωση, ΑΕΚ Λάρνακας και ΑΠΟΕΛ να ισοβαθμούν με 22 βαθμούς στην πρώτη θέση.

Το σόου του Αντόρνο ξεκίνησε στο 8ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ. Ο Παραγουανός βρισκόταν σε μεγάλη μέρα και βρίσκοντας δίχτυα στο 24’ και στο 33’, «έληξε» ουσιαστικά από νωρίς την αναμέτρηση.

Ο Γκουστάβο Μαντούκα έκανε το 4-0 στο 45’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τους ποδοσφαιριστές του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να κάνουν συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 90’ με αυτογκολ από τον Κλουκόβσκι.