Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2015

Αποχώρησε από το γήπεδο και υποβιβάστηκε η ομάδα!!

Αποχώρησε από το γήπεδο και υποβιβάστηκε η ομάδα!

Πολύ βαριά ήταν η τιμωρία για τη Λίτεξ Λόβτες, οι παίκτες της οποίας αποχώρησαν κατά τη διάρκεια αγώνα με τη Λέφσκι και οι βουλγαρικές αρχές αποφάσισαν τον υποβιβασμό της!

Απίστευτη «καμπάνα» από τις ποδοσφαιρικές αρχές της Βουλγαρίας στην Λίτεξ Λόβετς η οποία υποβιβάζεται κατηγορία.

Αιτία αυτής της σκληρής τιμωρίας ήταν το γεγονός πως μετά από εντολή του προέδρου της ομάδας οι παίκτες της αποχώρησαν λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Λέφσκι Σόφιας.

Οι άνθρωποι της ομάδας είχαν θεωρήσει πως αδικήθηκαν από τις διαιτητικές αποφάσεις και στέκονται κυρίως στη φάση του 44ου λεπτού όταν ο «άρχοντας» του αγώνα, ο οποίος είχε ήδη αποβάλει έναν παίκτη της Λίτεξ, έδωσε πέναλτι και κόκκινη κάρτα σε ακόμη έναν κι ενώ ο σύλλογος του Λόβετς ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Το περιστατικό συνέβη την προηγούμενη Κυριακή και ακολούθησε η πρωτοφανής απόφαση, η οποία πάντως είναι εφέσιμη.