Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

Η «Κυρία» έβαλε τέλος στο αήττητο του ΑΠΟΕΛ!!

Η «Κυρία» έβαλε τέλος στο αήττητο του ΑΠΟΕΛ

Στην πρώτη του φετινή ήττα στο πρωτάθλημα της Κύπρου υποχρέωσε τον ΑΠΟΕΛ η Ανόρθωση, που νίκησε με σκορ 2-0 μέσα στο «ΓΣΠ», στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Δέκα αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί του ΑΠΟΕΛ στο πρωτάθλημα της Κύπρου. Η Ανόρθωση νίκησε 2-0 στο «ΓΣΠ» και υποχρέωσε τους πρωταθλητές στην πρώτη τους ήττα. Το πρώτο ημίχρονο «βγήκε» χωρίς να μπει κάποιο τέρμα, αλλά στην επανάληψη, η «Κυρία» μέσα σε 12 λεπτά, σκόραρε δύο φορές και πήρε το τρίποντο. Στο 69’ ο Βίκτορ άνοιξε το σκορ και στο 81’ με πέναλτι ο Ν’Ντολούβου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μετά από αυτό το διπλό, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους δύο βαθμούς τη διαφορά από την κορυφή, ενώ οι γηπεδούχοι κινδυνεύουν να αποκτήσουν συγκάτοικο στο ρετιρέ, αν η ΑΕΚ Λάρνακας πάρει το τρίποντο επί της Αγίας Νάπας.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, την πρώτη του νίκη μετά από έξι αγωνιστικές, στις οποίες μετρούσε πέντε ήττες, πανηγύρισε το Παραλίμνι. Η Ένωση επικράτησε 2-1 του Εθνικού Άχνας, χάρη σε αυτογκόλ του Ιάκομπ στο 90ο λεπτό και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το τρίτο ματς μεταξύ Ερμή Αραδίππου και Δόξας Κατωκοπιάς. Για τους φιλοξενούμενους, που παραμένουν χωρίς τρίποντο εδώ και δύο μήνες, ήταν η τρίτη σερί ισοπαλία, ενώ για τους φιλοξενούμενους ήταν το τέταρτο «Χ» σε έξι εκτός έδρας παιχνίδια τους.