Δευτέρα 26 Ιανουαρίου 2015

Τελευταία; Όχι πια!!

Σημαντική βαθμολογική «ανάσα» πήρε η ουραγός Καέν, μετά το εντυπωσιακό (4-1) πέρασμα που είχε από την έδρα της Ρεν. Στο 0-0 έμειναν Ρεμς και Λανς.

Τελευταία; Όχι πια!
Την πρώτη της νίκη ύστερα από εννιά αγώνες πανηγύρισε η Καέν, η οποία νίκησε 4-1 στην έδρα της Ρεν και παράλληλα «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Στο άλλο ματς, στο 0-0 έμειναν Ρεμς και Λανς, με το αποτέλεσμα να στέλνει στον… πάτο τους φιλοξενούμενους.

Με το… καλημέρα έδειξε τις «ορέξεις» της η Καέν, παίρνοντας με τον Πριβά το προβάδισμα μόλις στο 4’, με τη Ρεν να «απαντά» στο 15’ με τον Αντρέ και να διαμορφώνει το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Όμως, το δεύτερο μέρος ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, καθώς ο Νανγκίς στο 50’ τους έδωσε εκ νέου το προβάδισμα, ενώ μέσα σε τρία λεπτά (85’ και 88’) οι Φερέ και Ντα Σίλβα «σφράγισαν» τη νίκη.