ΠΑΟΚ: Συνάντηση ΠΑΕ - οργανωμένων εν όψει ντέρμπι!!

Συνάντηση με τους συνδέσμους των οργανωμένων οπαδών του ΠΑΟΚ θα έχει η ΠΑΕ εν όψει και του επικείμενου ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα, όπως ανακοίνωσε η ίδια μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της.
Στην συνάντηση εκ μέρους της ΠΑΕ θα βρεθούν οι κ. Ποικιλίδης και Μηλιωρίδης που έχουν καλές σχέσεις και γνωρίζουν σε βάθος το θέμα και είναι πλέον σαφές από την επιλογή των συγκεκριμένων προσώπων ότι σκοπός της διοίκησης είναι να οργανωθεί όσο καλύτερα η παρουσία και η συμπεριφορά των οργανωμένων ώστε να μην υπάρξουν παρατράγουδα στο ντέρμπι με τους «ερυθρόλευκους».
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ αναφέρει:
Η ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ. ενημερώνει όλους τους Συνδέσμους Φίλων Π.Α.Ο.Κ., ότι την Πέμπτη 22 Νοεμβρίου 2012 στις 19:00 θα πραγματοποιηθεί σύσκεψη ενόψει του αγώνα Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012.
Κάθε Σύνδεσμος μπορεί να παραστεί με έναν ή δύο εκπροσώπους του στην συνάντηση, που θα φιλοξενηθεί στην αίθουσα Τύπου (2ος όροφος) του γηπέδου της Τούμπας,.
Εκ μέρους της ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ. θα παραστούν οι κ.κ. Σπύρος Μηλιωρίδης και Παναγιώτης Ποικιλίδης.

Τοπικό πρωτάθλημα Ρουμανίας σου λέει μετά!! (video)

Η Πολιτέχνικα του Βουκουρεστίου, ομάδα πέμπτης κατηγορίας στη Ρουμανία, έχει από τους πιο φανατικούς οπαδούς στην Ευρώπη!
Τι και αν βρίσκονται στην 5η κατηγορία του ρουμάνικου ποδοσφαίρου; Οι φίλοι της Πολιτέχνικα Βουκουρεστίου, αντιδρούν σαν να παίζουν σε… Champions League. Δεν εξηγείται αλλιώς η εκπληκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν στη νίκη της ομάδας τους με 4-1 απέναντι στη Ναντράγκ.

πηγή: onsports.gr

Δεν είναι έτοιμος για προπονητική ο Σεβτσένκο!!

Ο Όλεγκ Μπλαχίν έφυγε, ο Αντρέι Σεβτσένκο... δεν έρχεται! Η Εθνική ομάδα της Ουκρανίας αναζητά τον επόμενο προπονητή της, ωστόσο ο «Σέβα» δηλώνει... ανέτοιμος!
Σε πρώιμο στάδιο βρίσκεται η προπονητική καριέρα του Αντρέι Σεβτσένκο, με τον 36χρονο άλλοτε άσο της Μίλαν να δηλώνει πως δεν είναι σωστό βήμα τη δεδομένη στιγμή να αναλάβει τον ρόλο του τεχνικού ηγέτη στην Ουκρανία.
«Πιστεύω πως δεν είναι ακόμα η σωστή στιγμή να αναλάβω το τεχνικό πόστο της Εθνικής ομάδας της Ουκρανίας. Ελπίζω η ποδοσφαιρική ομοσπονδία να καταλάβει την απόφασή μου», ήταν η ανακοίνωση του Σεβτσένκο.

Ροναλντίνιο: Στα τρία δοκάρια δώρο... ένα γκολ!! (video)

Στο χθεσινό παιχνίδι της Ατλέτικο Μινέιρο κόντρα στη Φλαμένγκο ο Ροναλντίνιο δεν ήταν στη μέρα του, καθώς με τρεις εκτελέσεις φάουλ «σημάδεψε» ισάριθμες φορές τα δοκάρια! Στο τέλος δικαιώθηκε...
Ο άλλοτε «μάγος» της Μπαρτσελόνα ήταν ο μοιραίος, για αρκετή ώρα, στο χθεσινό παιχνίδι της ομάδας του. Τρεις φορές προσπάθησε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα με απ' ευθείας εκτελέσεις φάουλ, όμως τα δοκάρια του «έφραξαν» το δρόμο προς τα δίχτυα!
Τελικά, λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας, ο «Ρόνι» σκόραρε, ισοφαρίζοντας σε 2-2!
Δείτε το απίστευτο βίντεο:

Το... έβγαλε ο αναπληρωματικός!! (video)

Αφού δεν έκανε σωστά τη δουλειά του ο τερματοφύλακας, είπε ο αναπληρωματικός, που έκανε το ζέσταμά του πίσω από την εστία, να πάρει... πάνω του την κατάσταση!
Το συγκεκριμένο συμβάν έλαβε χώρα σε τοπικό πρωτάθλημα της Αργεντινής, ανάμεσα στις ομάδες San Martín και Bell Ville.
Ο τερματοφύλακας άφησε την εστία του για να προλάβει τον επιτιθέμενο, ωστόσο εκείνος βρήκε τον τρόπο να τον πλασάρει σωστά!
Δεν υπολόγισε στον παίκτη, όμως, που ενστικτωδώς αντιδρώντας μπήκε στο γήπεδο και με εκπληκτική επέμβαση έδιωξε τον κίνδυνο!

Αργεντινή: Επεισόδια στο Κολόν - Ουνιόν!! (videos)

Για ακόμα μία φορά η βία έκανε την εμφάνισή της στο αργεντίνικο ποδόσφαιρο και επισκίασε το ντέρμπι της Σάντα Φε ανάμεσα στην Κολόν και την Ουνιόν.
Οι γηπεδούχοι κέρδισαν εύκολα με 2-0 χάρη σε τέρματα των Λούκας Μούγκνι και Εμάνουελ Γκιγκλιότι, ενώ οι Αντριάν Μπαστία και Μαξιμιλιάνο Λούγκο άφησαν τις δύο ομάδες με δέκα παίκτες. Πριν από το παιχνίδι, όμως, οι οπαδοί των φιλοξενούμενων διέλυσαν ό,τι βρήκαν στο πέρασμά τους και συγκρούστηκαν με αστυνομικές δυνάμεις. Επίσης, στιγμάτισαν τον αγώνα με δύο διακοπές.
Στο σημαντικότερο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της αργεντίνικης Inicial η Μπόκα επιβλήθηκε με 1-0 της Βελέζ Σάρφιλντ. Το διπλό «ανάσα» ήρθε με γκολ του Σαντιάγκο Σίλβα στο 30ό λεπτό. Επίσης, οι Νιούελς Ολντ Μπόις του Ιγκνάσιο Σκόκο απώλεσαν το αήττητό τους με το εντός έδρας 2-1 από τους Ολντ Μπόις. Ο Τζόναθαν Φεράρι άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 11ο λεπτό, ο Μάουρο Μάτος διαμόρφωσε το 2-0 στο 74’ με πέναλτι και ο Πάμπλο Πέρεζ μείωσε στις καθυστερήσεις. Από την πλευρά της, η Άρσεναλ Σαραντί συνέτριψε τη Γοδόι Κρουζ με 3-0. Δύο γκολ πέτυχε ο Εμίλιο Ζελάγια κι ένα ο Χουάν Πάμπλο Κάφα, ενώ οι Νίκολα Σάντζεζ και Χόρχε Κουρμπέλο άφησαν τους «τόμπα» με εννέα παίκτες από τα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου. Εξάλλου, η Σαν Μαρτίν παραχώρησε 2-2 στην Τίγκρε, αν και προηγήθηκε με 2-0 με τους Ουμπέρτο Ουζόριο και Γκαστόν Καπράρι. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τους Σίλβιο Ροντρίγκεζ και Μαριάνο Ετσεβερί, πριν αποβληθεί ο Ραμίρο Λεόνε στο 80ό λεπτό.