Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2012

Ασταμάτητο το… μπλε τρένο!!

Ασταμάτητο το… μπλε τρένο
Δεν έκανε απλά το καθήκον της η Τσέλσι, αλλά προσέφερε και πλούσιο θέαμα για ακόμα μια φορά.

Οι «μπλε» επικράτησαν 4-1 της Νόριτς στο «σπίτι» τους για την έβδομη αγωνιστική και συνεχίζουν να αφήνουν τη… σκόνη τους στους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου.

Έσωσε τα προσχήματα η Έβερτον του Κέβιν Μιραλάς, ισοφαρίζοντας στο 87’ σε 2-2 την Γουίγκαν και γλίτωσε το «σοκ».

Στη τρίτη θέση τα «ζαχαρωτά» μαζί με την Γουέστ Μπρομ, που λύγισε 3-2 την ΚΠΡ, με τον Τζιμπρίλ Σισέ να μην αγωνίζεται.

Στο «Στάμφορντ Μπριτζ», η Νόριτς αιφνιδίασε. Μόλις στο 11’ ο Χολτ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, όμως η Τσέλσι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και δεν φερόταν διατεθειμένη να πέσει «θύμα». Μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Φερνάντο Τόρες ισοφάρισε σε 1-1 και στο 22’ ο αρχηγός, Λάμπαρντ έκανε την ανατροπή πολύ γρήγορα, δίνοντας προβάδισμα στη Τσέλσι με 2-1. Πριν «κλείσει» το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 31’ ο Αζάρ έκανε το 3-1 για να έρθει ο Ιβάνοβιτς στο 76’ να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Λονδρέζων με σκορ 4-1. Έτσι, το «τρένο» συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία, έχοντας από κάτω της την Μάντσεστερ Σίτι με διαφορά 4 πόντων.

Η Έβερτον είναι… on fire το τελευταίο καιρό, όμως απέναντι στη Γουίγκαν έπεσε σε… τοίχος. Ο Κέβιν Μιραλάς ξεκίνησε ακόμα μια φορά βασικός, όμως πρώτοι χαμογέλασαν οι αντίπαλοί του, καθώς στο 10’ ο Κονέ έκανε το 1-0 υπέρ της Γουίγκαν. Ο Γέλαβιτς ισοφάρισε δευτερόλεπτα αργότερα σε 1-1, όμως οι γηπεδούχοι είχαν εκ νέου την απάντηση, με τον Ντι Σάντο στο 23’ να κάνει το 2-1. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μπάινς ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο 87’, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό και την ομάδα του λιμανιού να χάνει την ευκαιρία να ανέβει μόνη πρώτη, ωστόσο διατήρησε το αήττητο της.

Η Γουέστ Μπρομ εντυπωσιάζει και το απέδειξε σε ακόμα μια αγωνιστική. Στο 22’ προηγούταν ήδη 2-0 της ΚΠΡ με τα γκολ του Μόρισον και του Γκέρα. Μείωσε προσωρινά σε 2-1 η «παρέα» του Τζιμπρίλ Σισέ με τον Τααράμπ στο 35’, όμως ήρθε ο Μουλούμπου στο 85’ να κλειδώσει το τρίποντο για την Γουέστ Μπρομ. Ο Γκρανέρο απλώς έκανε το τελικό 3-2, που ανέβασε στη τρίτη θέση του πρωταθλήματος τους νικητές-έστω και προσωρινά-.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο 6/10 (17:00)

Μάντσεστερ Σίτι – Σάντερλαντ 3-0
(5' Κολάροφ, 60' Αγκουέρο, 89' Μίλνερ)

Τσέλσι – Νόριτς 4-1
(14’ Τόρες, 22’ Λάμπαρντ, 31’ Αζάρ, 76’ Ιβάνοβιτς – 11’ Χολτ)

Σουόνσι – Ρέντινγκ 2-2
(71’ Μίτσου, 78’ Ρούτλετζ – 31’ Πογκρέμπνιακ, 44’ Χαντ)

Γουέστ Μπρομ – ΚΠΡ 3-2
(5’ Μόρισον, 22’ Γκέρα, 85’ Μουλούμπου – 35’ Τααράμπ, 90’ Γκρανέρο)

Γουίγκαν – Έβερτον 2-2
(10’ Κονέ, 23’ Ντι Σάντο – 11’ Γέλαβιτς, 87’ πεν. Μπάινς)

Γουέστ Χαμ – Άρσεναλ (19:30)

Κυριακή 7/10

Σαουθάμπτον – Φούλαμ (15:30)
Λίβερπουλ – Στόουκ (17:00)
Τότεναμ – Άστον Βίλα (17:00)
Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

ΚΠΡ – Έβερτον (18:00)

Νίκη για τους… ΑΕΚτζήδες της Ισπανίας! (video)

Χάρη σ’ ένα γκολ που σημειώθηκε μετά από συνεργασία δύο πρώην παικτών της ΑΕΚ, η Ράγιο Βαγιεκάνο κατάφερε να επικρατήσει 2-1 της Λα Κορούνια σε ματς για την 7η αγωνιστική της Primera Division. Ντελίμπασιτς και Χοσέ Κάρλος συνδυάστηκαν άψογα και ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, δίνοντας εκείνη τη στιγμή αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα τους.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 18’ με γκολ του Πίτι και έντεκα λεπτά αργότερα, οι δύο πρώην παίκτες της ΑΕΚ συνεργάστηκαν, με τον Ντελίμπασιτς να βγαίνει από δεξιά και την κατάλληλη στιγμή να δίνει πάσα στον Χοσέ Κάρλος, ο οποίος με σουτ έγραψε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με χτύπημα πέναλτι ο Πίτσι στο 41’.

Πρεμιέρα με νίκη
Ιδανικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά βόλεϊ ανδρών του Νόβισαντ ο Άρης. Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 3-1 σετ της διοργανώτριας Βοϊβοντίνα και έδειξαν σε καλή κατάσταση, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Α1 το επόμενο Σάββατο.

Οι παίκτες του Γιώργου Γιάτση ξεκίνησαν πολύ καλά, κάτι που αποτυπώνεται και στην κατάκτηση των δύο πρώτων σετ. Στο τρίτο σετ, οι Θεσσαλονικείς έχασαν τον ρυθμό τους, με αποτέλεσμα να επιτρέψουν στους παίκτες της Βοϊβοντίνα να μειώσουν σε 2-1, ωστόσο, στο τέταρτο σετ επανήλθαν, παίρνοντας τελικά τη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για τους Θεσσαλονικείς η Ντούπνιτσα, η οποία νίκησε την Μπούντβα με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-20, 25-14, 19-25, 25-23

Άρης (Γιάτσης): Νικηφορίδης 12 (2 άσοι, 9/19 επ., 1 μπλοκ - 21% άριστες), Γκιρτζίκης 8 (1 άσος, 6/10 επ., 1 μπλοκ), Κιόσης 9 (8/10 επ., 1 μπλοκ), Τζελάτης 20 (1 άσος, 17/30 επ., 2 μπλοκ), Ριζόπουλος 14 (1 άσος, 11/17 επ., 2 μπλοκ - 67% άριστες), Χαριτωνίδης 2 (1 άσος, 1 μπλοκ), Μπαμπαλιούτας (λ-67% υπ., 48% άριστες) / Ντίνας 2 (1 άσος), Μποζίδης, Ωρολογάς 3 (1 άσος, 1 μπλοκ - 30% άριστες)

Βοϊβοντίνα (Σάλατιτς): Κουμπρίλο 8 (1 άσος, 2/6 επ., 5 μπλοκ), Μαρτίνοβιτς 2 (1 μπλοκ), Ρόλιτς 16 (2 άσοι, 2 μπλοκ, 12/21 επ. - 35% άριστες), Ζιβάνοβιτς 1 (1 μπλοκ), Μρντακ 19 (18/36 επ., 1 μπλοκ), Στάνκοβιτς 5 (4/12 επ., 1 μπλοκ - 18% άριστες), Καπούρ (λ-56% υπ., 34% άριστες) / Στρουγκάρ, Βεσελίνοβιτς 3 (2/6 επ., 1 μπλοκ - 38% άριστες), Βρμπαν 7 (3 άσοι, 2/5 επ., 2 μπλοκ)

Διάψευση Σούπερ Λίγκας για το θέμα των τηλεοπτικών!!

Διάψευση Σούπερ Λίγκας για το θέμα των τηλεοπτικών
Με επιστολή της σε αθλητικό site η Σούπερ Λίγκα διαψεύδει δημοσίευμα που έκανε λόγο για επαφές της Λίγκας με άλλο τηλεοπτικό φορέα για τα δικαιώματα του πρωταθλήματος την επόμενη σεζόν.

Στην επιστολή της η Σούπερ Λίγκα τονίζει ότι βρίσκεται ήδη σε συζητήσεις με τον όμιλο Forthnet για την υπογραφή νέων συμβάσεων ώστε να καλύπτεται το νέο αναδιαρθρωμένο πρωτάθλημα των 18 ομάδων.

Η επιστολή:

α) Ο συνεταιρισμός της Super League και οι 16 ΠΑΕ - μέλη αυτού έχουν παραχωρήσει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Πρωταθλήματος "Super League ΟΠΑΠ", καθώς και των Πρωταθλημάτων Νέων Κ17 & Κ20, αποκλειστικά στον όμιλο Forthnet, μέχρι και την αγωνιστική περίοδο 2014-15 για την Ελλάδα, την Κύπρο και την Αλβανία.

β) Από το 2008, οπότε και ξεκίνησε η κεντρική διαχείριση τηλεοπτικών δικαιωμάτων, η Forthnet στήριξε εμπράκτως το εν λόγω εγχείρημα, καταβάλλοντας σημαντικά ποσά και επενδύοντας σε νέες τεχνολογίες τηλεοπτικής κάλυψης των αγώνων της Super League, κάτι που εξακολουθεί να κάνει μέχρι και σήμερα. Παράλληλα, από το 2008 μέχρι και σήμερα, η Forthnet είναι απόλυτα συνεπής στην καταβολή των οικονομικών ανταλλαγμάτων που έχουν συνομολογηθεί στις μεταξύ μας συμβάσεις και ουδέποτε υπήρξε φαινόμενο υπερημερίας πληρωμών.

γ) Επισημαίνεται, δε, ότι ο συνεταιρισμός της Super League ήδη επεξεργάζεται, σε συνεργασία με τη Forthnet, την υπογραφή νέων συμβάσεων ώστε να καλύπτεται το νέο αναδιαρθρωμένο πρωτάθλημα των 18 ομάδων, το σύνολο των οποίων θα ενταχθεί υπό τη σκέπη της Forthnet μέχρι την αγωνιστική περίοδο 2014-15.

δ) Ουδέποτε η Super League ή ΠΑΕ-μέλος της ή εξουσιοδοτημένος συνεργάτης αυτών ή εν γένει πρόσωπο σχετιζόμενο άμεσα ή έμμεσα από το συνεταιρισμό μας και τις ΠΑΕ - μέλη αυτού δεν έχει εισέλθει σε καμία συζήτηση διερευνητική ή άλλη, επίσημη ή ανεπίσημη, με οποιοδήποτε τρίτο τηλεοπτικό φορέα (περιλαμβανομένης της πλατφόρμας ΟΤΕ TV ή της ίδιας της ΟΤΕ Α.Ε. ή προσώπου σχετιζόμενου με αυτές) περί δήθεν παροχής σε αυτές τηλεοπτικών δικαιωμάτων των Πρωταθλημάτων της Super League, είτε για την τρέχουσα συμβατική διάρκεια των υφιστάμενων συμφωνιών (ήτοι για την περίοδο από σήμερα μέχρι και τη λήξη της περιόδου 2014-15), είτε για το διάστημα μετά τη λήξη των εν λόγω συμβάσεων.

ε) Ως εκ τούτου, το ως άνω δημοσίευμα που αναρτήθηκε στο site σας δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα και προκαλεί ιδιαίτερη ζημιά πρωτίστως στον Όμιλο Forthnet και δευτερευόντως και στο συνεταιρισμό μας, ενώ παράλληλα δημιουργεί σύγχυση στο τηλεοπτικό και φίλαθλο κοινό και δη στους συνδρομητές της πλατφόρμας Nova.

Για τους ως άνω λόγους σας ζητούμε να ανασκευάσετε άμεσα το ως άνω δημοσίευμα σας, προς αποκατάσταση της αλήθειας, με όποιο πρόσφορο τρόπο θεωρείτε εσείς κατάλληλο.

Με εκτίμηση,
Γιάννης Μώραλης
Πρόεδρος Δ.Σ.
SUPER LEAGUE ΕΛΛΑΔΑ

Στην εντατική…!!

Στην εντατική…
Με την «αρρώστια» του να βλέπει την ΑΕΚ τελευταία στη βαθμολογία θα ζήσει μέχρι νεωτέρας ο κόσμος της.

Η «Ένωση» δεν μπόρεσε να νικήσει ούτε την Κέρκυρα και με το 1-1 παραμένει διασωληνωμένη στον πάτο του πίνακα.

Το γκολ που και πάλι… κατάφεραν να δεχθούν στην πρώτη επίσκεψη του αντιπάλου (Βενέτης, 30’) σόκαρε τους «κιτρινόμαυρους» και δεν του επέτρεψε τίποτα παραπάνω από το να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα με τον Παυλή στο 74’.

Πώς έπαιξε

Ενδεκάδα με μια έκπληξη και δυνατότητες… ελιγμών ήταν αυτή που παρέταξε για την ΑΕΚ ο Μανώλης Παπαδόπουλος. Ο υπηρεσιακός τεχνικός της «Ένωσης» λοιπόν άφησε εκτός βασικού σχήματος τους Κορδέρο και Γκερέιρο και ξεκίνησε σε αυτό (για πρώτη φορά φέτος) τον νεαρό Παπαδημητρίου. Το σχήμα που παρέταξε, δε, ήταν 4-4-2, αλλά μπορούσε να μετατραπεί και σε 4-2-3-1.

Με αυτά τα δεδομένα, οι «κιτρινόμαυροι» παρατάχθηκαν ως εξής: Κάτω από τα δοκάρια ο Αραμπατζής και στην άμυνα -από αριστερά προς τα δεξιά- οι Κοντοές, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής και Αρκούδας. Στα χαφ βρέθηκαν οι Γιάγκο-Ρίκκα, στα άκρα οι Λαγός (αριστερά)

Αν κάποιος εχθρός της ΑΕΚ έγραφε το σενάριο του πρώτου μέρους, δύσκολα θα το ‘κανε πιο άσχημο απ’ ότι η ίδια η πραγματικότητα. Διότι εκείνος το πολύ-πολύ να το ‘φερνε 0-3. Ακόμα κι αυτό όμως θα ‘μοιαζε λιγότερο οδυνηρό για την εξέδρα απ' όσο το σκηνικό του ΟΑΚΑ. Εκείνο που ξεκίνησε με την «Ένωση» κυρίαρχο. Να παίρνει δύναμη από τη συγκλονιστική υποστήριξη του κόσμου και να στριμώχνει τον αντίπαλο.

Να βλέπει τον Λαγό να χάνει μεγάλη ευκαιρία (κοντινό σουτ άουτ) και το δοκάρι να τη στοιχειώνει για μια ακόμα φορά στην κεφαλιά του Κατίδη (17’). Και τελικά όχι μόνο να μην «ψήνεται» το γκολ (όπως φαινόταν) αλλά να τσουρουφλίζεται η ίδια -ξανά στην πρώτη επίσκεψη του αντιπάλου (όταν ο Βενέτης εκμεταλλεύτηκε μια στημένη φάση και τη χαρακτηριστική αδράνεια του Μπουγαΐδη στο 30’). Αυτό ήταν. Η ΑΕΚ ψυχοπλακώθηκε και το άγχος σκέπασε το ΟΑΚΑ…

Το τέταρτο της ανάπαυλας αποδείχθηκε αρκετό για να μαζέψει κουράγιο η εξέδρα και να υποστηρίξει και πάλι την ΑΕΚ. Δεν αποδείχθηκε ούτε εκείνο αρκετό όμως για ν’ αλλάξει εικόνα η «Ένωση». Έτσι, οι «κιτρινόμαυροι» συνέχιζαν να απειλούν μονάχα με ανορθόδοξο τρόπο, που μεταφραζόταν σε στρεσαρισμένα γεμίσματα, στημένες φάσεις και μακρινά σουτ. Ευτυχώς για ‘κείνη, το… καθόλου μακρινό του Μπάρκογλου (όταν έφυγε σε κόντρα) σταμάτησε στον Αραμπατζή.

Παρόλα αυτά όμως -έστω και από το πουθενά, έστω και χωρίς να προηγηθεί κάποια οργανωμένη ενέργεια- η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει. Όταν ο ψυχωμένος Παυλής εκμεταλλεύτηκε τη μόνη προσφορά του Φουρτάδο στο ματς (κόντρα με τον Αναστασόπουλο) κι έδωσε 15 λεπτά στην «Ένωση» για να πετύχει τη μεγάλη ανατροπή. Εκείνη που πλησίασε να πετύχει… μόνος του τελικά (κοντινή κεφαλιά έξω) πριν η λήξη αφήσει και πάλι σκασμένο τον κόσμο της ΑΕΚ.

ΑΕΚ (Μανώλης Παπαδόπουλος): Αραμπατζής, Κοντοές, Μπουγαΐδης (46’ Κορδέρο), Κουτρουμπής, Αρκούδας (67’ Παυλής), Γιάγκο, Ρίκκα (59’ Γροντής), Λαγός, Κατίδης, Παπαδημητρίου, Φουρτάδο

Στον πάγκο έμειναν οι: Κωνσταντόπουλος, Γκερέιρο, Παυλής, Νικολιάς, Κουρέλλας

ΚΕΡΚΥΡΑ (Άκης Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Βενέτης, Καραλής, Ηλιάδης, Μπάρκογλου, Μοντέιρο, Τσουμάνης, Γιάντσης (84’ Κρητικός), Χαμπλ (26’ Σταμόγιαννος), Ζουμπουλάκης, Βασιλόγιαννης (68’ Τσοκάνης)

Στον πάγκο έμειναν οι: Στρατηλάτης, Παπαδήμας, Λεόν, Σίμωσης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωαννίδης (Αργολίδας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ελευθερίου (Αθηνών), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

ΓΗΠΕΔΟ: ΟΑΚΑ

Αλαφούζος: «Θα αποκαλύψουμε την παράγκα»

Μετά από μια σειρά retweet από αθλητικές ιστοσελίδες επέκριναν την εκλογή Σαρρή στην ΕΠΟ, o Γιάννης Αλαφούζος μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter ήταν ακόμα πιο επιθετικός.

«Όσο κι αν φωνάζετε θα αποκαλύψουμε την παράγκα. Πάρτε το απόφαση» ήταν το μήνυμα του προέδρου του Παναθηναϊκού.

Νωρίτερα ο Γιάννης Αλαφούζος είχε κάνει retweet το δημοσίευμα αθλητικού site που έλεγε: Κόκκινη ΕΠΟ με τη... βούλα! Mετά την λαμπρή σταδιοδρομία στην Κ.Ε.Δ. τώρα άμισθος εντολοδόχος πρόεδρος!

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη σε ένα λεπτό!!

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη σε ένα λεπτό
Η αναμέτρηση της Βέροιας με τον Ατρόμητο, αποτελεί παράδειγμα, ότι κάποιες φορές το ποδόσφαιρο μπορεί να είναι και δίκαιο. Η «βασίλισσα του Βορρά» ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο, χάνοντας πολλές ευκαιρίες, ωστόσο, οι Περιστεριώτες είχαν το υπέρ τους 2-0 μέχρι το 89’. Σε εκείνο το λεπτό είναι που αποδόθηκε η… δικαιοσύνη, καθώς οι γηπεδούχοι αρχικά με τον Καφέ και λίγα δευτερόλεπτα μετά με τον Μπαργκάν, έφτασαν σε μία απίστευτη ισοπαλία.

Σε ένα παιχνίδι, όπου η διαφαινόμενη νίκη του Ατρόμητου έμοιαζε με μαγική εικόνα, η Βέροια κατάφερε να αντιδράσει και να πάρει τελικά την ισοπαλία, που ήταν και το ελάχιστο από αυτό που δικαιούταν. Οι ευκαιρίες ήταν υπέρ της «βασίλισσας του Βορρά», τα γκολ, όμως, του Καραμάνου στο 13’ (το πρώτο του με τη φανέλα του Ατρόμητου) και το αυτογκόλ του Γεωργέα στο 30’, έδιναν με… κυνισμό το προβάδισμα στους Περιστεριώτες.

Όμως, οι Καφές και Μπαργκάν στο 89’ και 90’ αντίστοιχα απένειμαν την ποδοσφαιρική δικαιοσύνη, χαρίζοντας τον έναν βαθμό στη Βέροια και αφήνοντας τον Ατρόμητο να αναρωτιέται για τα λάθη που έγιναν μέσα στο παιχνίδι.

Μπήκε δυνατά στον αγώνα η Βέροια και προσπάθησε να πάρει τα ηνία του ματς από την αρχή. Ωστόσο, το γκολ ήρθε για τον Ατρόμητο στο 13’ με τον Καραμάνο, με προβολή να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από γύρισμα του Λαζαρίδη. Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν, παρά το τέρμα που δέχτηκαν και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Κορυφαία όλων στο 20ο λεπτό, με τον Κόστλι να κάνει εξαιρετική ενέργεια από τα αριστερά, έβγαλε τη μπάλα στο πέναλτι, ο Φυτανίδης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Η Βέροια συνέχισε να πιέζει, με τον Ιτάνζ να πραγματοποιεί εξαιρετικές επεμβάσεις, το γκολ, όμως, ήρθε και πάλι για τον Ατρόμητο με αυτογκόλ του Γεωργεά στο 31’. Η «βασίλισσα του Βορρά» πίεσε, ώστε να μειώσει το σκορ, βρήκε, όμως, απέναντί της τον Ιτάνζ.

Το δεύτερο ημίχρονο για 44’ λεπτά ήταν μία απλή τυπική διαδικασία, με τον Ατρόμητο να έχει ουσιαστικά σφραγίσει τη νίκη. Στο 89’, όμως, όλα άλλαξαν, με τον Καφέ να μειώνει σε 2-1 και να δίνει ελπίδες στους γηπεδούχους. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ο Μπαργκάν έκανε το 2-2 και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας που δικαιούταν η «βασίλισσα του Βορρά».

Βέροια (Καρύδας): Λόπεζ, Γεωργιάδης, Ορέστες, Γεωργέας (46’ , Μπεζέρα), Κάλι, Καλογέρης (59’ Καλτσάς), Καφές, Ολαϊτάν, Μπαργκάν, Κόστλι, Ιωάννου (83’ Μπελόν)

Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Βεργώνης, Μπάρμπας, Γκιγιέρμο

Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Μπρίτο (93’ Ταυλαρίδης), Επστάιν, Μπέλιτς (54’ Δημούτσος), Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Λαζαρίδης, Σουμπίνιο (86’ Καραγκούνης)

Στον πάγκο: Ράντμαν, Νάστος, Μπάλλας, Πίτου Γαρσία