Τρίτη 28 Οκτωβρίου 2014

Φαν Χάαλ: «Ανόητη η κίνηση του Φαν Πέρσι»

Ενοχλημένος από τον τρόπο με τον οποίο ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι πανηγύρισε το γκολ με το οποίο ισοφάρισε σε 1-1 στο τελευταίο λεπτό το ντέρμπι με την Τσέλσι παρουσιάστηκε ο Λουίς Φαν Χάαλ.

Χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με την Τσέλσι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέφυγε την ήττα από την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο.

Όπως ήταν φυσικό, ο Ολλανδός επιθετικός πανηγύρισε έξαλλα το τέρμα που σημείωσε και έβγαλε τη φανέλα του.

Ωστόσο, αυτό φαίνεται πως δεν άρεσε στον Λουίς Φαν Χάαλ, με τον έμπειρο προπονητή να χαρακτηρίζει ανόητη την ενέργεια του παίκτη του!

«Ήταν μία ανόητη αντίδραση μετά το γκολ. Μπορείς να ενθουσιαστείς, όμως δεν χρειάζεται να βγάλεις τη φανέλα. Θα πάρεις κίτρινη κάρτα. Δεν ήταν καθόλου έξυπνο αυτό που έκανε», δήλωσε ο προπονητής του βρετανικού συλλόγου. *Πηγή: sport-fm.gr*