Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2010

Πέντε στα πέντε για τον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός συνεχίζει ακάθεκτος στο πρωτάθλημα της Football League, καθώς επιβλήθηκε και του Θρασύβουλου διατηρώντας το απόλυτο. Η ομάδα του Αγρινίου δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στο σύνολο του Αντώνη Μανίκα, το οποίο και νίκησε με 2-0.

Ο Καραμαλίκης άνοιξε το σκορ μόλις στο δέκατο λεπτό με σουτ, ενώ ο Θεοδωρίδης με εντυπωσιακό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 δύο λεπτά πριν οι ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Παλαιολόγος, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Εντζενγκουέλε, Γκούνκελ, Μουμίν, Μπουμάλ (13' λ.τ Μπαϊκαρά), Θεοδωρίδης, Καραμαλίκης (76' λ.τ Καούνος), Παππάς (79' Δέντσας).
Θρασύβουλος (Αντώνης Μανίκας): Σιδεράκης, Παπαθανασίου (46' Πεκέ), Κολοτούρος, Ζώνας, Κακαράς, Λανγκλέ, Αργυρόπουλος (68' Ντελγκάδο), Παληγεώργος (78' Μίχος), Κατσίκης, Μπενίσκος, Μουστόγιαννης.