Πέμπτη 13 Αυγούστου 2009

Χρυσοί Γρηγοριάδης & Γιαννιώτης

«Χρυσοί» αναδείχθηκαν οι πρωταθλητές μας Άρης Γρηγοριάδης και Σπύρος Γιαννιώτης στο Μόντρεαλ του Καναδά, στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Ενόπλων Δυνάμεων.

Ο Άρης Γρηγοριάδης πήρε, μάλιστα, δυο μετάλλια, ένα στα 50 μέτρα και ένα στα 100 μέτρα ύπτιο. Στην πρώτη κούρσα, διένυσε την απόσταση σε 25.29, σημειώνοντας και ρεκόρ αγώνων, ενώ στη δεύτερη έκανε χρόνο 54.43.

Με τη σειρά του, ο Σπύρος Γιαννιώτης, πήρε την πρώτη θέση στα 1.500 ελεύθερο με 15.14.14, κάτι που αποτελεί και ρεκόρ αγώνων.

Στα 200 μέτρα πεταλούδα, ο Στέφανος Δημητριάδης με 2.01.65 κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, όπως και ο Γιάννης Γιαννούλης στα 400 μέτρα μικτής ατομικής, με τον Έλληνα πρωταθλητή να σημειώνει χρόνο 4.32.84.

Τέλος, τα χάλκινο μετάλλιο κατάκτησε η ομάδα 4Χ100 μικτής ατομικής των ανδρών, με χρόνο 3.41.85. Η ομάδα αποτελούνταν από τους Άρη Γρηγοριάδη, Στέφανο Δημητριάδη, Τρύφωνα Τριβιζά και Γιάννη Γιαννούλη.