Δευτέρα 1 Ιουνίου 2009

Ντεμπούτο με γκολ ο Αντριάνο

O Αντριάνο πραγματοποίησε ιδανικό ντεμπούτο με την φανέλα της Φλαμένγκο, καθώς σκόραρε και την οδήγησε σε νίκη με 2-1 επί της Ατλέτικο Παραναένσε στο Maracanã.

Ο "αυτοκράτορας" πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με κεφαλιά.

Το σκορ είχε ανοίξει στο Ρίο Ντε Τζανέιρο ο Αντόνιο Κάρλος με αυτογκόλ 15' στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα προ του Αντριάνο, ενώ ο Ραφαέλ Μούρα μείωσε απλά στο 70' για την Ατλέτικο Παρανα..

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Κοριτίμπα - Γκοιάς 1-3 (50' Μαρσελίνιο Παραΐμπα / 8' και 40' Φελίπε, 31' Ιάρλεϊ)
Ατλέτικο Μινέιρο - Σάντο Αντρέ 0-0
Μποταφόγκο - Σπορτ Ρεσίφε 2-2 (61' Τόνι, 85' Φαέλ / 7' Γουΐλσον, 21' Γουέλντον)

Κυριακή
Ναούτικο - Φλουμινένσε 1-1 (50' Ζιλμάρ / 10' Φρεντ)
Σάντος - Κορίνθιανς 3-1 (18' και 31' Πάουλο Ενρίκε Λίμα, 90' Μάντσον / 50' Ρενάτο)
Σάο Πάολο - Κρουζέιρο 3-0 (13' Ουάσιγκντον, 33' Μπόργκες, 78' Νταγκομπέρτο)
Βιτόρια - Γκρέμιο 1-0 (47' Λεάντρο Ντομίνγκες)
Φλαμένγκο - Ατλέτικο Παραναένσε 2-1 (15' αυτ. Αντόνιο Κάρλος, 46' Αντριάνο / 70' Ραφαέλ Μούρα)