Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2010

Έμπλεξε η Μίλαν, 1-1 με Κατάνια

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε το βράδυ του Σαββάτου στο «Σαν Σίρο» η Μίλαν που αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Κατάνια.Το ματς ήταν συναρπαστικό, είχε ρυθμό αλλά και φάσεις για αμφότερες τις ομάδες. Πρώτοι «χτύπησαν» οι Σικελοί με ένα φανταστικό σουτ του Καπουάνο στο 27’ το οποίο δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο Αμπιάτι. Οι «ροσονέρι» βρήκαν απάντηση στο 45ο λεπτό με τον Φίλιπο Ιντσάγκι να πετυχαίνει ένα από τα… γνωστά του γκολ, με προβολή απέναντι στον τερματοφύλακα και τους αντιπάλους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ (οριακό).

Στην επανάληψη, η Μίλαν πίεσε περισσότερο τους «ροσατζούρι» και είχε σημαντικές στιγμές με τους Σέεντορφ, Ιντσάγκι και Ιμπραΐμοβιτς, δεν μπόρεσε όμως να στείλει την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Αντουχάρ που πραγματοποίησε μερικές σπουδαίες επεμβάσεις.