Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

Στο μείον δύο η Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε νικηφόρα από το "Μπλούμφιλντ Ρόουντ" όπου επικράτησε με 3-2 της νεοφώτιστης Μπλάκπουλ, έμεινε εκ νέου μόνη στη δεύτερη θέση της Πρέμιερ Λιγκ και ταυτόχρονα μείωσε την απόστασή της από την Τσέλσι που φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στους δύο βαθμούς.

Οι "πολίτες" προηγήθηκαν στο 67' με τον Τέβες, όμως ο Χέργουντ στο 78' έφερε το ματς στα ίσα. Δευτερόλεπτα αργότερα (79'), ο Αργεντικός επιθετικός, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους που στο 90' πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Σίλβα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τέιλορ-Φλέτσερ.

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ (Ίαν Χόλογουεϊ): Γκιλκς, Κρέινι, Έβατ, Καθκαρτ, Ερντλι (76' Φίλιπς), Βόγκαν, Aνταμ, Γκραντίν (66' Χέργουντ), Βάρνι, Τέιλορ-Φλέτσερ, Κάμπελ
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ (Ρομπέρτο Μαντσίνι): Χαρτ, Μπριτζ, Λέσκοτ, Κομπανί, Μπόατενγκ (76' Ρίτσαρντς), Ντε Γιονγκ, Μπάρι, Μίλνερ, Τζόνσον (85' Βιεϊρά), Τέβες, Αντεμπαγιόρ (66' Σίλβα)