Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

«Ιδρωσε» η Λιμόζ!!

Η Γκραβελίν έβαλε δύσκολα στην Λιμόζ, η οποία όμως κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 87-83 για την 26η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, με τον Που Τζέτερ να κάνει θετική εμφάνιση στο ντεμπούτο του με τη φανέλα των νικητών.
Λιμόζ και Γκραβελίν συμβάδιζαν στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να έχουν μικρό προβάδισμα με 39-35 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το σκηνικό δεν άλλαξε στη συνέχεια, με τις άμυνες των δύο ομάδων να πηγαίνουν «περίπατο» στην τελευταία περίοδο, καθώς συνολικά Λιμόζ και Γκραβελίν πέτυχαν 66 πόντους! Η Λιμόζ έστω και δύσκολα έφτασε στη νίκη με 87-83. Ο Αντριου Μόερμαν ήταν εξαιρετικός και με 24 πόντους και 11 ριμπάουντ ήταν ο πρωταγωνιστής της Λιμόζ. Θετικό ήταν και το ντεμπούτο του Που Τζέτερ που συνέβαλε στη νίκη της ομάδας του με 9 πόντους. Ο Αντριου Αλμπισί ήταν ο πρώτος σκόρερ της Γκραβελίν με 21 πόντους.