Σάββατο 29 Αυγούστου 2015

Την… έπεσαν στο Αμβούργο!!

Η χαρά έγινε κλάμα σε 5λεπτά για το Αμβούργο. Η Κολωνία βρέθηκε πίσω στο σκορ, απάντησε κι εν τέλει γύρισε το ματς στην έδρα της με ανύπαρκτο πέναλτι, 2-1. Πάρτι για Μάιντς και Άιντραχτ.

Την… έπεσαν στο Αμβούργο

Οι «δεινόσαυροι» είχαν πάρει προβάδισμα με τον Χόλτμπι πριν το τέλος του ημιχρόνου, όμως ο Χόσινερ απάντησε στο 76’. Το ματς άνοιξε κι εν τέλει χαμογέλασαν οι γηπεδούχοι, με τον ρέφερι να δείχνει την «άσπρη βούλα» και την κόκκινη κάρτα στον Σπάχιτς για πέσιμο του Μοντέστε στην περιοχή (έχασε μόνος του την ισορροπία). Ο Γάλλος ανέλαβε την εκτέλεση, δεν αστόχησε και η Κολωνία πανηγύρισε την δεύτερη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα .

Μεγάλη νίκη για την Άιντραχτ! Η ομάδα της Φρανκφούρτης έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Στουτγκάρδης, επικρατώντας 4-1. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στη φετινή Bundesliga, ενώ απ’ την άλλη πλευρά οι Σουηβοί παρέμειναν χωρίς βαθμό.

Άνετο απόγευμα για την Μάιντς. Με τον Ντε Μπλάσις να μην βρίσκεται στην αποστολή, η ομάδα του Σμιντ δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στο Αννόβερο και πήρε εύκολη εντός έδρας νίκη με σκορ 3-0.

Τεράστιο «διπλό» με φόντο την παραμονή για την Ίνγκολσταντ. Οι νεοφώτιστοι πέρασαν από την έδρα της Άουγκσμπουργκ, 1-0. Φασούλι το φασούλι γεμίζει… το σακούλι της Ντάρμσταντ, που πήρε την Τρίτη σερί ισοπαλία, αυτή την φορά στο «σπίτι» της (0-0) κόντρα στην Χόφενχαϊμ.