Σάββατο 29 Αυγούστου 2015

Έκανε το… θαύμα του ο Σολδάδο!!

Τα έκανε όλα μόνος του ο Ρομπέρτο Σολδάδο! Σκόραρε, «σέρβιρε» και οδήγησε την Βιγιαρεάλ σε νίκη (3-1) με ανατροπή στο φινάλε επί της Εσπανιόλ για τη 2η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Έκανε το… θαύμα του ο Σολδάδο (video)
Με ένα γκολ και δύο ασίστ του Ρομπέρτο Σολδάδο η Βιγιαρεάλ πανηγύρισε με σκορ 3-1 την επική ανατροπή στα τελευταία λεπτά του ματς επί της Εσπανιόλ, στην δεύτερη αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με τον Καϊσέδο, όμως ο Σολδάδο το… πήρε πάνω του. Αρχικά ισοφάρισε στο 67’ και τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε έβγαλε πολύ ωραία κάθετη στον Μπακαμπού για το 2-1.

Η νίκη «κλείδωσε» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τους παίκτες να συνδυάζονται ξανά –μετά από λάθος της άμυνας της Εσπανιόλ- και τον Μπακαμπού να ευστοχεί για το τελικό 3-1.