Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Παραμένει πρώτη η Τσεντεβίτα!

Παραμένει πρώτη η Τσεντεβίτα

Στην κορυφή της Αδριατικής Λίγκας παρέμεινε η Τσεντεβίτα, ύστερα από τη νίκη με 75-72 επί της Πάρτιζαν, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες στο τέλος.
Χάρη στην ψυχραιμία της στα τελευταία λεπτά, η Τσεντεβίτα νίκησε 75-72 την Πάρτιζαν και έτσι παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Αδριατικής Λίγκας.

Στο 71-71 ήταν το σκορ στο τελευταίο λεπτό, με την αντίπαλο του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα να κάνει ένα επιμέρους 4-1 μέχρι το τέλος. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να οδηγήσουν το ματς στην παράταση, αλλά ο Μαρίνκοβιτς αστόχησε σε τρίποντο.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Μρσιτς ήταν οι Μπίλαν και Πούλεν με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Σέρβους ξεχώρισε ο Τζόουνς με 21 πόντους.