Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Κάντε ησυχία, έρχεται η «Κυρία»!! (video)

Κάντε ησυχία, έρχεται η «Κυρία»! (video)

Μετά το μέτριο ξεκίνημα στην αρχή της σεζόν, η Γιουβέντους έχει αρχίσει να φορτσάρει και με το 3-0 μέσα στην έδρα της Παλέρμο, βρίσκεται μόλις έξι βαθμούς από την Ίντερ και την κορυφή της Serie A.

Σε όλους έδωσε την ευκαιρία να απομακρυνθούν οι Γιουβέντους και τώρα τους έχει πάρει στο… κυνήγι.

Οι γκέλες και τα ανεπιτυχή αποτελέσματα στην αρχή της σεζόν για τη «Γηραιά Κυρία» ανήκουν στο παρελθόν και οι «μπιανκονέρι» έχουν επιστρέψει για τα καλά στο παιχνίδι του τίτλου.

Στο Παλέρμο οι παίκτες του Αλέγκρι έκαναν ό,τι ήθελαν στο δευτέρο ημίχρονό όταν πέτυχαν και τα τρία γκολ του αγώνα.

Η αρχή έγινε με την καρφωτή κεφαλιά του Μάντζουκιτς και στο… τέλος ήρθαν τα ακόμη καλύτερα αλλά και άλλα δύο τέρματα με τα σουτ του Στουράρο μετά από ασίστ του Πογκμπά στο 89’, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τζατζα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 που φέρνει την ομάδα από το Τορίνο μόλις στο -6 από την πρωτοπόρο Ίντερ.