Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2009

Εθνική Ελλάδος γεια σου...

Ελλάδα Μολδαβία 1-1.

94' Λήξη της αναμέτρησης. Οδυνηρή ισοπαλία για την Εθνική ομάδα...

90' Καταστροφή για την Εθνική Ελλάδας! Οι Μολδαβοί ισιοφαρίζουν με κοντινό σουτ του Αντρόνιτς, μετά από ολιγορία της άμυνας!

83'
Κεφαλιά του Γκέκα, σε φάουλ του Σπυρόπουλου από δεξιά, ο Ναμάσκο απομακρύνει...

76' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Καραγκούνης δίνει την θέση του στον Αμανατίδη.

73' Δοκάρι για τους γηποεδούχους σε κεφαλιά του Κατίνσους!

71' Ευκαιρία για την Μολδαβία.
Εκτέλεση φάουλ του Λαστσένκοφ, η μπάλ περνάει μέσα από το τείχος αλλά ο Χαλκιάς αντιδρά σωστά και παραχωρεί κόρνερ.

61' Ευκαιρία για την Ελλάδα.
Ο Κατσουράνης βγάζει ωραία μπαλιά στον Γκέκα που σουτάρει στην εξωτερική πλευρά της εστίας από πλεονεκτικό σημείο.

58' Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος παίρνει την θέση του Βαγγέλη Μόρα.

56' Αναγκαστική αλλαγή για την Μολδαβία. Ο Σέρζιου Ναμάσκο δίνει την θέση του στον Κομλιόνοτς.

46' Έναρξη του β΄μέρους. Μία αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Σοφρόνι να παίρνει την θέση του Μπουγκάιοφ.

45'+1 Λήξη του ημιχρόνου

45'
Κεφαλιά του Χαριστέα σε κόρνερ του Καραγκούνη, φοβερή επέμβαση του Ναμάσκο που κρατά το 0-1!

43'
Μαρκάρισμα του Λαστσένκοφ στον Σαμαρά μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής δίνει φάουλ λίγο έξω από την περιοχή!

33' 0-1 η Εθνική! Μετά από ωραία προσπάθεια του Σαμαρά από αριστερά, ο Σπυρόπουλος πιάνει το δυνατό σουτ και ο Γκέκας με προβολή στην πορεία της μπάλας ανοίγει το σκορ!

19' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική.
Ο Χαριστέας κάνει υπέροχα το 1-2 με τον Γκέκα, βγαίνει τετ α τετ με τον Ναμάσκο, αλλά το αριστερό του πλασέ είναι πολύ κακό και φεύγει πολύ πλάγια, με αποτέλεσμα να απομακρύνουν οι αντίπαλοι αμυντικοί.

15'
Κίτρινη κάρτα στον Τζιόλη.

12' Ωραία προσπάθεια των Ελλήνων διεθνών
, με τον Χαριστέα να βγάζει τη σέντρα με το αριστερό από δεξιά, ο Γκέκας έπιασε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά ο Ναμάσκο δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει την μπάλα.