Τετάρτη 14 Ιουλίου 2010

Προβάδισμα πρόκρισης για την Ομόνοια

Οι παίκτες της Ομόνοιας πανηγυρίζουν ένα από τα δύο  γκολ του Κωνσταντίνου Σημαντικό προβάδισμα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η Ομόνοια, η οποία νίκησε 3-0 τη Ρένοβα στο "Αντώνης Παπαδόπουλος", στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τον Β' προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Τα τέρματα για την ομάδα του Τάκη Λεμονή, η οποία είχε δοκάρι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Εφραίμ, σημείωσαν οι Κωνσταντίνου (7' πέναλτι, 62') και Ντάβιντσον (28').

Αξίζει να σημειωθεί ότι το σύνολο από την ΠΓΔΜ αγωνίστηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ιγκνιατόφσκι στο 6ο λεπτό.

Oμόνοια (Λεμονής): Γιωργαλλίδης, Ντάβιντσον, Καρυπίδης, Βέντσελ, Σπούνγκιν (46Εφραίμ), Κασέκε, Γραμμόζης (83Παναγή), Λεάντρο, Μακρίδης, Αλωνεύτης (80Εσπασαντίν), Κωνσταντίνου
Ρένοβα (Κοστόβ): Ελέζι, Μεμέντι, Εμίνι (81Γκαφούρι), Μπαχράμι (67Φετάι), Αλί (90Γιανέφσκι), Νούχι, Στεπανόφσκι, Στατόφσκι, Γκάσι, Ιγνατόφσκι, Στογιάνοφ