Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011

Φράι και... goodbye!!

Με καλάθι του Τσάνινγκ Φράι στην εκπνοή της παράτασης οι Σανς επικράτησαν 110-108 των Πέισερς στην Ιντιανάπολις και διατηρήθηκαν σε τροχιά πρόκρισης play-offs με την τέταρτη συνεχή εκτός έδρας νίκη τους.

Η ομάδα της Αριζόνα είχε τον έλεγχο του ματς μέχρι τις αρχές της τέταρτης περιόδου, όταν οι γηπεδούχοι άρχισαν την αντεπίθεσή τους και πέρασαν μπροστά. Ο Γκραντ Χιλ, κορυφαίος των νικητών με 34 πόντους, έστειλε το ματς στην παράταση ισοφαρίζοντας με τρίποντο 44’’ πριν το τέλος κι αφού στην εκπνοή ο Ντάνι Γκρέιντζερ αστόχησε για τους γηπεδούχους.

O Τζος ΜακΡόμπερτς με καλάθι και φάουλ 23'' πριν τη λήξη της παράτασης ισοφάρισε σε 108-108, αλλά στην τελευταία επίθεση του έξτρα πενταλέπτου ο Φράι «σκότωσε» τους Πέισερς, που με δύο σερί ήττες συνεχίζουν να δίνουν μάχη με τους Μπόμπκατς για την όγδοη θέση της Ανατολής.

Δεκάλεπτα: 29-33, 51-60, 72-82, 99-99, 108-110

Πέισερς (26-32): Γκρέιντζερ 25 (6 ασίστ, 4 ριμπ.), Πράις 18 (5 ριμπ.), Χάνσμπρο 13 (5 ριμπ.), Ρας 11 (8 ριμπ.), Κόλισον 7 (5 ασίστ), Χίμπερτ 8 (6 ριμπ., 4 τάπες), ΜακΡόμπερτς 6, Χάνσμπρο 13 (5 ριμπ.), Φόστερ 4 (12 ριμπ.), Τζορτζ 7, Τζόουνς 7, Στίβενσον 2.

Σανς (30-27): Χιλ 34 (9 ριμπ., 4 ασίστ), Γκορτάτ 17 (11 ριμπ.), Ντάντλεϊ 15, Φράι 14 (10 ριμπ.), Νας 10 (13 ασίστ, 5 ριμπ.), Λόπεζ 8, Κάρτερ 7, Μπρουκς 3, Γουόρικ 2.