Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

Όλοι μαζί στο κυνήγι της Παρί…!!

Ασταμάτητη η Σεντ Ετιέν που νίκησε εκτός έδρας και τη Μονπελιέ (1-2) και εκμεταλλευόμενη την απώλεια της Ρεμς κόντρα στην Τουλούζ (2-2) την έπιασε στη 2η θέση, μένοντας τρεις βαθμούς πίσω από την Παρί

Όλοι μαζί στο κυνήγι της Παρί…
Τον τίτλο της πιο «καυτής» ομάδας έχει αυτή την περίοδο στη Γαλλία η Σεντ Ετιέν, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Μονπελιέ με 2-1, φτάνοντας με αυτό τον τρόπο στην τρίτη συνεχόμενη νίκη της και πλέον μοιράζεται τη 2η θέση μαζί με τη Ρεμς.

Η τελευταία με τη σειρά της βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέσα στην έδρα της Τουλούζ, καθώς βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με σκορ 2-0. Τελικά, στο β’ μέρος η αντεπίθεση διαρκείας είχε αποτέλεσμα και τελικά η Ρεμς έφτασε στην ισοφάριση στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, παίρνοντας έστω και τον ένα βαθμό της ισοπαλίας.

Ρεμς και Σεντ Ετιέν έφτασαν πλέον στους 10 βαθμούς, τρεις πίσω από την Παρί Σεν Ζερμέν που δείχνει να ξεφεύγει από πολύ νωρίς στη φετινή Ligue 1.