Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2010

Αφεντικό ο Άρης

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ των ανδρών στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα του Σαββάτου ο Άρης υποδέχτηκε τον Ηρακλή και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 σετ (28-30, 25-22, 25-15, 25-20).

Το πρώτο σετ χρειάστηκε να περάσουν 32 λεπτά για να αναδείξει νικητή καθώς οι δυο ομάδες συμβάδιζαν. Τελικά οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και με 30-28 έκαναν το 1-0. Όμως η συνέχεια για τους «κυανόλευκους» δεν ήταν ανάλογη καθώς στο δεύτερο σετ ο Άρης βρήκε τον τρόπο να φτάσει πρώτος στους 25 πόντους και να κάνει το 1-1.

Οι «κίτρινοι» πήραν εύκολα το τρίτο σετ και την πρωτοπορία με 2-1 καθώς έκαναν το 25-15 σε μόλις 22 λεπτά. Ίδια ήταν η κατάληξη και του τέταρτου και τελευταίου σετ όπου οι γηπεδούχοι με 25-20 έκαναν το 3-1 παίρνοντας τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που τους φέρνει στην 5η θέση με 23 ενώ ο Ηρακλής έμεινε στους 35 και τη θέση.

Οι «κίτρινοι» πήραν εύκολα το τρίτο σετ και την πρωτοπορία με 2-1 καθώς έκαναν το 25-15 σε μόλις 22 λεπτά. Ίδια ήταν η κατάληξη και του τέταρτου και τελευταίου σετ όπου οι γηπεδούχοι με 25-20 έκαναν το 3-1 παίρνοντας τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που τους φέρνει στην 5η θέση με 23 ενώ ο Ηρακλής έμεινε στους 35 και τη 2η θέση.