Δευτέρα 8 Μαρτίου 2010

Εμειναν στο... μηδέν Ιντερ και Τζένοα

Ο Μίλίτο σε φάση από το παιχνίδι Ιντερ-Τζένοα Η Ιντερ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία στο ντέρμπι ανάμεσα στη Ρόμα και τη Μίλαν. Είχε μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να ξεφύγει στο +6 από την "αιώνια" αντίπαλό της, αλλά τελικά μετά τη "λευκή" ισοπαλία έμεινε στο +4. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του ματς και ήταν πολύ καλός. Ο Ζοσέ Μουρίνιο που παρακολούθησε το ματς από την εξέδρα, εκνευρίστηκε πολλές φορές με τους παίκτες του...

Σε τροχιά Τσάμπιονς Λιγκ παρέμεινε η Παλέρμο. Η ομάδα της Σικελίας σε αγώνα για την 27η ημέρα του καμπιονάτο, επικράτησε 1-0 της Λιβόρνο, χάρη στο τέρμα του Μίκολι στο 81ο λεπτό και έφτασε τους 46 βαθμούς, εννέα λιγότερους από τη δεύτερη Μίλαν και έξι από την τρίτη της κατάταξης, Ρόμα.

Στην 6η θέση της κατάταξης με 43 βαθμούς, ανέβηκε η Σαμπντόρια μετά τη νίκη με 2-1 επί της Λάτσιο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Φλοκαρί, όμως η Σαμπντόρια αντέδρασε γρήγορα και με δύο τέρματα των Γκουμπέρτι (29ο) και Πατσίνι (36ο) κατάφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης.