Τετάρτη 25 Αυγούστου 2010

«Σούπερ» Μπράγκα, νίκησε ξανά και απέκλεισε τη Σεβίλλη (4-3). «Κηδεία» στη Γένοβα...

Από πέρυσι έχει βαλθεί να μας τρελάνει όλους και φέτος συνεχίζει απτόητη προς αυτό το σκοπό…Ο λόγος για την Μπράγκα, η οποία απέκλεισε τη Σεβίλλη και είναι αυτή που θα συμμετάσχει, για πρώτη φορά στην ιστορία της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα από την Πορτογαλία έπιασε φανταστική απόδοση στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», επικρατώντας με 4-3, έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Από εκεί και πέρα, η Βασιλεία δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Σέριφ, την οποία νίκησε στο Τιρασπόλ με 3-0, ενώ η Χάποελ Τελ Αβίβ υπερασπίστηκε το υπέρ της 3-2 του πρώτου αγώνα με την Σάλτσμπουργκ, παραχωρώντας εντός έδρας ισοπαλία με 1-1.

«Κηδεία» στη Γένοβα, στα πέναλτι η Παρτιζάν!

Στη Γένοβα είχαμε «κηδεία», καθώς ενώ όλα έδειχναν ότι η Σαμπντόρια θα πανηγύριζε μία μεγάλη πρόκριση και προηγούμενη με 3-0, κατάφερε να αποκλειστεί! Δράστης ήταν αρχικά, ο Μάρκους Ρόζενμπεργκ, ο οποίος έστειλε το ματς στην παράταση με το γκολ που σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ο Κλαούντιο Πιζάρο έριξε ταφόπλακα στα όνειρα των Ιταλών στο 10ο λεπτό της παράτασης.

Στο Βέλγιο κατάφερε να αποκλειστεί από την Παρτιζάν, καθώς δεν μπόρεσε να υπερασπιστεί το 2-2 του Βελιγραδίου! Αυτό που έκανε ήταν να ισοφαρίσει το εις βάρος της 0-2, να στείλει το ματς στην παράταση και εν συνεχεία στα πέναλτι, αλλά εκεί να αποκλειστεί, καθώς αστόχησε, ούτε σε ένα, ούτε δύο, αλλά σε τρία πέναλτι!