Δευτέρα 16 Αυγούστου 2010

Τεσσάρα της Φενέρ στην πρεμιέρα

Σε εξαιρετική κατάσταση δείχνει ότι βρίσκεται η Φενερμπαχτσέ, τέσσερις ημέρες πριν το πρώτο παιχνίδι των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ με τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Τουρκίας, διέλυσε την Ανταλιασπόρ στο "Σουκρού Σαράτσογλου" με 4-0, αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στα πρώτα 28 λεπτά του αγώνα! Ο Σεντούρκ με δύο τέρματα στο 8΄ και στο 13΄ έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης και όλα είχαν τελειώσει πριν το πρώτο 30λεπτο, όταν ο Αλεξ έκανε το 3-0 (24΄) και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκιονιούλ πέτυχε το 4-0.

Ο Αϊκούτ Κοτσαμάν παρέταξε τους: Ντεμιρέλ (46΄ Γκιουνόκ), Λουγκάνο, Αντρέ Σάντος, Μπίλιτσα, Γκιονιούλ, Εμρέ, Αλεξ (68΄ Ερκίν), Στοχ, Κρίστιαν, Μεχμέτ Τοπούζ (79΄ Χουρμάσι), Σεντούρκ