Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2010

ΠΑΣ ολοταχώς για τα «σαλόνια»

Το «τρένο» του ΠΑΣ Γιάννινα δεν εκτροχιάστηκε ούτε στην 8η αγωνιστική της Football League. Ο πρωτοπόρος της κατηγορίας ξεπέρασε και το εμπόδιο της Αναγέννησης Καρδίτσας, της οποίας επικράτησε με σκορ 1-0 στους «Ζωσιμάδες» και έφτασε στις τέσσερις συνεχόμενες νίκες. Το «χρυσό» γκολ πέτυχε ο Ανδράλας στο 27ο λεπτό.

Πλέον, απέκτησε διαφορά έξι βαθμών από τους διώκτες του, ενώ ο Παναιτωλικός παίζει την Δευτέρα (01/11) στη Βέροια με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.

Στην δεύτερη θέση έπιασε ΟΦΗ και Παναιτωλικό, αλλά με παιχνίδι περισσότερο, ο Διαγόρας, που πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ηλιούπολης, καθώς νίκησε 2-1 την ομώνυμη ομάδα. Σημαντική νίκη πήραν και τα Τρίκαλα, που επιβλήθηκαν 1-0 του Εθνικού, ενώ η Καλλιθέα, στο ντεμπούτο του Γιώργου Βλαστού στον πάγκο, πήρε έναν ανέλπιστο βαθμό στην Κατερίνη. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από τον Πιερικό, με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφερε και πήρε την ισοπαλία 2-2.