Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

«Κόλλησε» στο χιόνι η Τσέλσι

Θα μπορούσε να ήταν μια καλή ευκαιρία για να επιστρέψει στις επιτυχίες και στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ. Όμως η Τσέλσι «σκόνταψε» στο χιονισμένο Σεντ Τζέιμς Παρκ φέρνοντας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Νιουκάστλ.

Οι «μπλε» δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, ο Άντι Κάρολ εκμεταλλεύτηκε το ολέθριο λάθος του Άλεξ και άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό. Οι περσινοί πρωταθλητές ανέβασαν την απόδοσή τους και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με τέρμα του Καλού.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχασε αρκετές καλές ευκαιρίες με πιο σημαντική αυτή του Σάλομον Καλού ο οποίος στο 80’ λεπτό κατάφερε να μην βρει στόχο σε κενή εστία.

Πλέον, η Τσέλσι βρίσκεται στην δεύτερη θέση με συγκάτοικο την Άρσεναλ με 29 βαθμούς, δύο λιγότερους από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.