Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2011

Ο Σάντσες είναι εδώ!!

Ο Σάντσες είναι εδώ!
Με το επιβλητικό 4-0 επί της Ράγιο Βαγεκάνο η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες, λίγες ημέρες μετά από το στραπάτσο από την Χετάφε, με τον Σάντσες να πετυχαίνει δύο γκολ και να είναι από τους καλύτερους των γηπεδούχων.

Το παιχνίδι αυτό ήταν στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν, η οποία βάσει προγράμματος θα πραγματοποιηθεί όταν οι Καταλανοί θα είναι στην Ιαπωνία και θα παίρνουν μέρος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συλλόγων.

Ο Χιλιανός επιθετικός με ένα τέρμα στο 29ο λεπτό άνοιξε το σκορ, από πάσα του Τσάβι. Στο 41ο λεπτό του αγώνα η φάση επαναλήφθηκε. Ο Τσάβι την πάσα και ο Σάντσες βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα στο παιχνίδι.

Μετά από τρία λεπτά ο Νταβίντ Βίγια πέτυχε το 3-0 μετά από πάσα του Ντάνι Άλβες. Το τελευταίο γκολ της βραδιάς το πέτυχε ο Μέσι στο 49ο λεπτό.