Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2010

Νάπολι από άλλες εποχές...

Ο Μάτζιο πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε εις βάρος της Λιβόρνο Γερά στο παιχνίδι της εξόδου στο Τσάμπιονς Λιγκ μπήκε από σήμερα η Νάπολι. Με δύο γκολ στα τέλη των δύο ημιχρόνων νίκησε εκτός έδρας 2-0 τη Λιβόρνο, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του καμπιονάτο και πέρασε στην 4η θέση αφήνοντας τέσσερις βαθμούς πίσω τη Γιουβέντους.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Μπολόνια με τη νίκη επί της Μπάρι με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο πρώτο ημίχρονο. Ο Βαγγέλης Μόρας αγωνίστηκε βασικός σε όλο το 90λεπτο για τους γηπεδούχους. Χωρίς τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο στην ενδεκάδα (ήταν εκτός αποστολής) η Τζένοα νίκησε 2-0 την Αταλάντα, ενώ το παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε στο Ούντινε, όπου η Σαμπντόρια πήρε τεράστια νίκη με 3-2 επί της Ουντινέζε που προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ.