Πέμπτη 30 Ιουνίου 2011

Φιλική νίκη επί του Ιπποκράτη (9-0)

Σε παιχνίδι προπονησιακού χαρακτήρα ο ΠΑΟΚ, με ομάδα αποτελούμενη από νέα παιδιά, παίκτες της Β’ ομάδας, νίκησε σήμερα το απόγευμα στην Σουρωτή τον τοπικό Ιπποκράτη με 9-0.
Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό ο Δεμιρτζόγλου, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, οι νεαροί του ΠΑΟΚ πέτυχαν όλα τα υπόλοιπα γκολ με τους Βασίλη Παπαδόπουλο (3) Γεωργίου (2) και από ένα οι Κωστικίδης, Κουρδάκης, Μωϋσιάδης. Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης αποτελούνταν από τους: Γιακουμή, Κωνσταντινίδη, Σταφυλίδη. Μαλεζά, Σαβίνι, Αρίας, Τσουκαλά, Δεμηρτζόγλου, Κουτσιανικούλη, Ρομπέρ, Παπάζογλου. Στην συνέχεια έγιναν και αρκετές ακόμα αλλαγές.
Στο μεταξύ το Σάββατο ο Λάσλο Μπόλονι (φωτο) θα ανακοινώσει τα μέλη της αποστολής που την Δευτέρα θα ταξιδέψει για το Ντούρφερ της Ολλανδίας, όπου θα προετοιμαστεί εκεί για δυο εβδομάδες.