Σάββατο 18 Ιουλίου 2015

Γκολ με το… καλημέρα ο Τζέραρντ!! (video)

Σκόραρε στο πρώτο του ματς στο MLS ο Στίβεν Τζέραρντ, βοηθώντας τους LA Galaxy (έβγαλε και ασίστ) να κάνουν την ολική ανατροπή (5-2) στο ματς με τους San Jose Earthquakes. «Καυτός» ο Κιν.

Γκολ με το… καλημέρα ο Τζέραρντ (video)
«Σεφτές» για τον Στίβεν Τζέραρντ. Ο πρώην αρχηγός της Λίβερπουλ σκόραρε στο πρώτο του ματς στο MLS, ενώ έβγαλε και μια ασίστ και LA Galaxy επικράτησαν 5-2 των San Jose Earthquakes.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στο 25’ να προηγούνται με 2-0, χάρη σε δύο τέρματα του Αμαρίκουα (το πρώτο στο 22’). Ο συμπαίκτης του Άγγλου χαφ και στους «κόκκινους», Ρόμπι Κιν έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη, καθώς έκανε χατ-τρικ.

Η αρχή έγινε στο 30’ (με πέναλτι) όταν και μείωσε σε 2-1, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Τζέραρντ ισοφάρισε και στο 64’ έβγαλε ασίστ στον Ιρλανδό επιθετικό, που στο 80’ (και πάλι από την άσπρη βούλα) κλείδωσε τη νίκη. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λιετζετ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα (5-2).

Στο 88’ ο Τζέραντ αντικαταστάθηκε και τη θέση του πήρε ο Μπαντλ.