Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2009

«Πράσινη» ανάπτυξη!

vintragoal.jpg Στο πρώτο μέρος χρειάστηκε ο... υπουργός άμυνας Λουκάς Βύντρα για να δείξει τον δρόμο της νίκης. Στην επανάληψη ήταν η ώρα της... πράσινης ανάπτυξης. Ο Παναθηναϊκός παίζοντας στο δεύτερο ημίχρονο ουσιαστικό αλλά και θεαματικό ποδόσφαιρο κέρδισε 4-0 την Λάρισα έκανε το 6 στα 6 και πέρασε πάλι μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Ο Βύντρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε τον... χορό των γκολ, στο 66' με εκπληκτική κεφαλιά ο Κατσουράνης έκανε το 2-0 στο 69' ο Σισέ το 3-0 ένα γκολ που αφιέρωσε στην μνήμη του πατέρα του και στο 87΄ ο Γάλλος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0! Δύο δοκάρια για την Λάρισα με τον Τουάμα και τον Ρομέο και ένα για τον Παναθηναϊκό με τον Βύντρα.