Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2009

"Καθάρισε" ο Μίλος Μάριτς για τη Γάνδη

Ο Μάριτς ήταν ο ήρωας της Γάνδης στη νίκη επί της Γκενκ Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Μίλος Μάριτς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ντέρμπι της Φλάνδρας ανάμεσα στη Γάνδη και την Γκενκ (είχε νέο τεχνικό στον πάγκο της). Σημείωσε και τα δυο γκολ της ομάδας του στη νίκη της με 2-1. Τρεις κόκκινες στο Βάρεγκεμ...

Η Γάνδη βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση της πρώτης μισής ώρας, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κέρδισε πέναλτι στο οποίο ευστόχησε Μάριτς. Ο πρώην «ερυθρόλευκος» πέτυχε και το τελικό 2-1 που έφερε την ομάδα του Πρεντ�ομ στο -4 από τη δεύτερη Κλαμπ Μπριζ.

Η Ζούλτε Βάρεγκεμ (είναι στο -3 από τη Γάνδη) νίκησε 1-0 τη Σερκλ Μπριζ με γκολ του Σεβαγέ στο 41ο σε ένα ματς που είχε τρεις κόκκινες. Στο 28ο ο Σερεμπρένικοφ πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες, ενώ έξι λεπτά αργότερα το ίδιο έκανε για τους γηπεδούχους ο Ντ� Ανέ. Ο Μπεριέ άφησε τη Ζούλτε Βάρεγκεμ με εννέα στο 82ο.