Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2010

Ιωνικός-Κέρκυρα 0-0

Φάση από τον αγώνα Ιωνικός - Κέρκυρα Δεν βρήκε νικητή η αναμέτρηση του Ιωνικού με την Κέρκυρα, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Κακό το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, βελτιώθηκε στην επανάληψη με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν την πρωτοβουλία και να αναζητούν το γκολ που όμως δεν ήρθε ποτέ.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ κακό με τις δύο ομάδες να... ταλαιπωρούν την μπάλα και να μη δημιουργούν ευκαιρίες για γκολ.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός ανέβηκε κάπως με τον ΑΟΚ να διατηρεί τον έλεγχο. Oι νησιώτες, μάλιστα, έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ στο 66' αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Κολοτούρος σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Παγούδη.

Παράλληλα, οι Κερκυραίοι ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του Μπέριος μετά από σουτ του Ρεπερνέ αλλά ο διαιτητής είχε διαφορετική άποψη.

Ιωνικός (Στράτος Βουτσακέλης): Παγούδης, Τσερκέζος, Μακράκης, Κεφαλούκος.
Χαλαουάνι, Φουρτάδο (78' Ευαγγελάτος), Λανγκλέ (70' Γάλας), Σ. Παπαζούδης, Μωραΐτης, Μπέριος, Γεωργίου (86' Κριστόρι).
Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Αποστολίδης, Ιωάννου, Κοντοδήμος, Λουρένσο (46' Γιαννιτσανάκης), Φλαβίνιο, Λαμπρόπουλος (66' Ρεπερνέ), Κολοτούρος, Βενέτης, Γκουστάβο, Μπερνς, Τσίγκας (76' Σίλβα).