Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

Ορθια στη Νεάπολη η Αναγέννηση

Ο Μπουντούρης ανάμεσα από δύο παίκτες του Ιωνικού Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση του Ιωνικού με την Αναγέννηση Καρδίτσας, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Καλύτεροι στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι, ισορρόπησαν στην επανάληψη οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη και απέσπασαν το θετικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα της Νεάπολης επέβαλε από την αρχή το δικό της ρυθμό στο ματς και περιόρισε σε παθητικό ρόλο τους Θεσσαλούς. Ωστόσο, οι τρεις σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, πέρασαν αναξιοποίητες, ενώ στο 35' ήταν και άτυχη μιας και το σουτ που επιχείρησε ο Κεφαλούκος, σταμάτησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός της συνάντησης έπεσε, γεγονός που προκάλεσε τις αντιδράσεις ακόμη και των οργανωμένων οπαδών των γηπεδούχων.

Τελικά, η Αναγέννηση κράτησε το 0-0 μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα. Ακολούθησε ένταση μιας και υπήρξαν λεκτικοί διαξιφισμοί ανάμεσα σε αντιπάλους αλλά γρήγορα τα πνεύματα ηρέμησαν.