Τετάρτη 4 Αυγούστου 2010

ΠΑΟΚ-Αγιαξ 3-3

Μια δική του πρόκριση… χάρισε ο ΠΑΟΚ, λόγω ενός εφιαλτικού 8λεπτου που δέχθηκε 3 γκολ! Ο «δικέφαλος» που προηγήθηκε, αναδείχθηκε ισόπαλος 3-3 με τον Άγιαξ αλλά έμεινε εκτός Τσάμπιονς Λιγκ. Έχασε πέναλτι ο Ίβιτς.1': Αρχίζει το ματς

6': Ατομική ενέργεια του Βιερίνια, θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα βρει στα σώματα.

9': Μακρινό σουτ του Λίντγκρεν, ο Κρέσιτς δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ.

13': Μόνος του ο Σουάρεζ από το ύψος της μικρής περιοχής δεν θα πιάσει καλά την κεφαλιά και η μπάλα θα περάσει άουτ.

15': Ο Σαλπιγγίδης τετ-α-τετ με τον Στεκέλενμπουργκ, θα πλασάρει, ο Ολλανδός πορτιέρο θα αποκρούσει και λίγο πριν περάσει την γραμμή θα την μπλοκάρει. Τεράστια χαμένη ευκαιρία.

17': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Βιερίνια μετά από εκτέλεση φάουλ του Σορλέν θα πεταχθεί στο πρώτο δοκάρι και με γυριστή κεφαλιά θα αφήσει... άγαλμα τον Στεκέλενμπουργκ.

26':
Ο Βιερίνια κάνει... μαγική ενέργεια, αδειάζει τον Ανίτα αλλά το σουτ του θα αποκρούσει ο Στέκελενμπουργκ!

39': Σουτ του Ντε Ζέου έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει ο Κρέσιτς.

41': Σουλεϊμάνι μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ.

45': Λήξη του πρώτου μέρους.

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

48': ΓΚΟΛ! 1-1 ο Άγιαξ! Ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Σουάρες ανάμεσα σε τρεις θα κατεβάσει με το στήθος και θα... εκτελέσει τον Κρέσιτς.

49': ΓΚΟΛ! 2-1 ο Άγιαξ! Απίστευτο ξεκίνημα στην επανάληψη! Ο Σουάρες θα μπει από αριστερά, θα γυρίσει την μπάλα στο πρώτο δοκάρι και ο Ντε Γιόνγκ με προβολή θα βάλει μπροστά τους Ολλανδούς. Τραγική η άμυνα του «δικεφάλου».

55': ΓΚΟΛ! 3-1 ο Άγιαξ! Ο Βερτόγκεν με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα νικήσει τον Κρέσιτς και θα ολοκληρώσει τον... εφιάλτη του ΠΑΟΚ!

56΄: ΓΚΟΛ! 3-2 ο ΠΑΟΚ! Τρομερά πράγματα στην Τούμπα, με τον Σαλπιγγίδη έπειτα από γύρισμα του Σορλέν να μειώνει στα... καπάκια για τους γηπεδούχους.

64': Μουσλίμοβιτς αντό Βιτόλο.

68': Σουάρες απέναντι από τον Κρέσιτς, η μπάλα άουτ.

70': Ο Σουάρες από κοντά θα πλασάρει, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι!

78': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ έπειτα από ανατροπή του Μπουσαϊντί από τον Ανίτα. Εκτελεί ο Ίβιτς θα αποκρούσει με τα πόδια ο Στέκελενμπουργκ!

80': Έρικσεν αντί Σουλεϊμανί.

84':
Φιλομένο αντί Σνάουτσερ.

85'
: Σουτ του Ίβιτς η μπάλα λίγο άουτ.

88': Ο Σαλπιγγίδης απέναντι από τον Στέκελεμπουργκ θα νικηθεί από τον Ολλανδό πορτιέρο!

90': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-3 Ο ΠΑΟΚ! Μετά από ασίστ του Σαλπιγγίδη ο Ίβιτς σε κενό τέρμα θα ισοφαρίσει.

92': Ολεγκέρ αντί του Σουάρες.Oι συνθέσεις των δύο ομάδων: ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαιντί, Γκαρσία, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, Σορλέν, Κοντρέρας, Βιερίνια, Σνάουτσερ, Ίβιτς. Άγιαξ: Στεκέλενμπουργκ, Βαν ντε Βιλ, Βερτόχεν, Σουλεϊμάνι, Άλντερβαιρελντ, Ανίτα, Ντε Γιόνγκ, Εμάνουελσον, Σουάρες, Ντε Ζέου, Λίντγκερ