Τρίτη 30 Αυγούστου 2011

Σε επαναληπτικό η Σάμροκ

Στον επαναληπτικό θα λύσουν τις διαφορές τους Σάμροκ Ρόβερς και UC Δουβλίνου με φόντο το εισιτήριο στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ιρλανδίας μετά το 2-2 στο «Tallaght Stadium».
Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη φάση των ομίλων του Europa League δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της παρά το γεγονός πως ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 είκοσι λεπτά πριν εκπνεύσει η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης, χάρη στα γκολ των Σέπαρντ (61')  και Κίλνταφ (70').
Οι πρωτευουσιάνοι της UCD με αντεπίθεση διαρκείας έφθασαν στη μερική ανατροπή εκμεταλλευόμενοι και την κόκκινη κάρτα του Φλιν στο 80΄ που ανάγκασε τους γηπεδούχους να αγωνιστούν με αριθμητικό μειονέκτημα το τελευταίο δεκάλεπτο, αφού ο Μπελαούτ μείωσε αρχικά στο 74', για να γράψει επτά λεπτά αργότερα το τελικό 2-2 ο Κρίβι.

Πηγή: onsports.gr