Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

«Στενός κορσές» η Ρόμα!!

Αποφασισμένη να μείνει σε απόσταση βολής από την Γιουβέντους η Ρόμα. Οι «τζιαλορόσι» είδαν την Αταλάντα να προηγείται στο Μπέργκαμο, όμως έκαναν την ανατροπή (2-1) και περιμένουν δώρο από την Λάτσιο.

«Στενός κορσές» η Ρόμα!
Δεν αφήνει σε ησυχία την Γιουβέντους η Ρόμα. Μπορεί η Αταλάντα να ήταν σκληρό καρύδι στο Μπέργκαμο, όμως οι «τζιαλορόσι» βρήκαν τον τρόπο να φύγουν με τη νίκη 2-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστική της Serie A.

Το σκορ στο «Ατζούρι Ντ’ Ιτάλια» άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό για τους γηπεδούχους ο Μάξι Μοράλεζ (1’). Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά, με βασικούς τους Μανωλά και Τοροσίδη, κατάφερε να φέρει «τούμπα» το ματς πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Πρώτα ο Λιάγιτς με ωραίο σουτ στο 23΄ κι εν συνεχεία ο Ναϊνγκολάν στο 42ο λεπτό, έκαναν το 2-1 για τη Ρόμα που πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της μετά την ήττα στο ντέρμπι με την Γιουβέντους. *Πηγή: sport-fm.gr*