Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

Βρο«Χ»ή από γκολ στο ΑΕΚ-Ατρόμητος!!

Ισόπαλη 3-3 έληξε η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο στα Σπάτα, σε κεκλεισμένων των θυρών φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο προπονητικό κέντρο της «Ένωσης».

Βρο«Χ»ή από γκολ στο ΑΕΚ-Ατρόμητος
ΑΕΚ και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο σημερινό (κεκλεισμένων των θυρών) φιλικό των δύο ομάδων στα Σπάτα.

Ο Τραϊανός Δέλλας και ο Μιχάλης Γρηγορίου εκμεταλλεύτηκαν τη συγκεκριμένη ευκαιρία και δοκίμασαν πρόσωπα και συστήματα εν όψει της επανέναρξης του πρωταθλήματος, ύστερα από τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων.

Το σκορ άνοιξε στο 48’ ο Μπρίτο υπέρ των φιλοξενούμενων, ενώ η «Ένωση» ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα με τον Μπουονανότε. Ο Αργεντινός επιθετικός ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Κορδέρο από τον Κούρο.

Στο 59’, ένα λεπτό αργότερα από το γκολ του «Δικεφάλου», οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν χάρη σε ένα σουτ που έκανε ο Μαρσελίνιο και τρία λεπτά αργότερα ο Κούρος έκανε το 1-3 στο ματς. Στο 72’ η ΑΕΚ μείωσε με την ατομική προσπάθεια του Μπαρμπόσα, ο οποίος πλάσαρε την μπάλα στην εστία του Ατρόμητου.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84’ ο Κολοβέτσιος, ύστερα από την εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και εκείνος δεν αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 77. Βασιλαντωνόπουλος, 4. Αρθο, 26. Κολοβέτσιος, 2. Σοϊλέδης 6. Κορδέρο, 8. Σιμόες, 10. Ανάκογλου, 14. Γροντής, 30. Μπουονανότε, 99. Κρισάντους

Στο δεύτερο ημίχρονο: 16. Βούρας, 77. Βασιλαντωνόπουλος (61’ 12. Γκάλο) 4. Αρθο, 26. Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης (61’ Πεταυράκης) 6. Κορδέρο (61’ 18. Γιόχανσον) 29. Ανδρεόπουλος, 10. Ανάκογλου, 14. Γροντής (61’ 7. Μπαρμπόσα) 30. Μπουονανότε (68’ 44. Φαγέ) 99. Κρισάντους

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: 35. Θεοδωράκης, 5. Χριστόφ, 22. Θεολόγου, 20. Μπιτόλο 2. Κοντοές, 15. Γοδόι, 16. Μπάλλας, 18. Στόιτσεφ, 10. Ούμπιδες, 7. Μπρίτο, 14. Λε Ταλέκ

Στο δεύτερο ημίχρονο: 35. Θεοδωράκης, 5. Χριστόφ, 22. Θεολόγου, 3. Κούρο, 19. Κιβρακίδης, 15. Ουσέρο, 16. Μπάλλας, 18. Στόιτσεφ, 7. Μπρίτο (74’ 25. Μπαστάκος) 11. Μαρσελίνιο, 14. Λε Ταλέκ (75’ 9. Ναπολεόνι)

Διαιτητής: Σπύρος Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) Κώστας Φαρμάκης (Δυτικής Αττικής)
4ος: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) *Πηγή: sport-fm.gr*