Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Μία από τις πιο παραγωγικές ημέρες της Πρέμιερ Λιγκ!!

Ρεκόρ δεν είχαμε μόνο στο Λέστερ-Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ, όπου ο Τζέιμι Βάρντι έγινε ο πρώτος παίκτης στο πρωτάθλημα που σκοράρει σε 11 διαδοχικά ματς, αλλά γενικότερα στην Πρέμιερ Λιγκ καθώς βάσει του αριθμού των αγώνων σημειώθηκαν τα πιο πολλά τέρματα στην ιστορία της!
Τα 25 γκολ που μπήκαν σήμερα, Σάββατο, αποτελούν μοναδικό αριθμό στην ιστορία του θεσμού όταν η πρώτη ημέρα της αγωνιστικής περιλαμβάνει έξι παιχνίδια.
Στο να σημειωθεί ο αριθμός αυτός βοήθησαν πάρα πολύ η εμφατική νίκη της Κρίσταλ Πάλας επί της πρώην... εργοδότριας του Άλαν Πάρντιου, Νιούκαστλ, με σκορ 5-1 αλλά και η εντυπωσιακή ισοπαλία της Μπόρνμουθ απέναντι στην Έβερτον, με δύο από τα συνολικά έξι γκολ (3-3) να σημειώνονται σε δύο από τα πολλά λεπτά των καθυστερήσεων.