Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Ρεάλ με ψηλά το κεφάλι!!

Ρεάλ με ψηλά το κεφάλι (video)

Στο πρώτο ματς στην Primera μετά την συντριβή στο clasico είχε χαρακτήρα. Χωρίς να εντυπωσιάσει και με γκολ των Μπέιλ-Ρονάλντο η Ρεάλ πέρασε απ’ την Εϊμπάρ, 2-0, και διατηρήθηκε στο -6 από την κορυφή.

Μπορεί να μην… έβγαλε μάτια, όμως την δουλειά της την έκανε. Η Ρεάλ, στο πρώτο πρωταθλήματος μετά την βαριά ήττα στο ντέρμπι με την Μπαρτσελόνα, πήρε «καθαρή» νίκη στην έδρα της Εϊμπάρ με σκορ 2-0.

Η «βασίλισσα» ξεμπλόκαρε σε ιδανικό σημείο, με τον Γκάρεθ Μπέιλ να ανοίγει το σκορ στο 43ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά. Αν και είχε την πρωτοβουλία στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ χρειάστηκε να περιμένει το 82ο λεπτό για να καθαρίσει το ματς, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο.

Έτσι, οι Μαδριλένοι έπειτα από 13 ματς στην Primera διατήρησαν την διαφορά τους από την πρωτοπόρο, Μπαρτσελόνα, στο -6.