Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2010

Γλίτωσε τα χειρότερα η Ίντερ

Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Campionato η πρωταθλήτρια Ίντερ φιλοξενήθηκε από την Μπάρι. Το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ. Ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με δυο εύστοχα πέναλτι του Μπαρέτο στο 60’ και το 63’ έκαναν το 2-0. Ο Γκόραν Πάντεφ μείωσε για τους φιλοξενούμενους στο 69’ και ο Μιλίτο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 74’ έφερε το ματς στα ίσια. Έτσι, η πρωτοπόρος Ίντερ έφτασε τους 46 βαθμούς ενώ η Μπάρι είναι 9η με 28.

Μπάρι: Ζιλέτ, Μπελμπόντε, Μασιέλο, Μπονούτσι, Παρίσι, Αλβαρέζ (90’ Καμάτα), Γκάτσι, Νοτνάτι, Κόμαν (77’ Ρίβας), Μεγκιορίνι, Μπαρέτο

Ίντερ: Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν, Λούσιο, Σάμουελ (64’ Σαντόν), Κόρντομπα, Ζανέτι, Μουντάρι (64’ Κουαρέσμα), Πάντεφ, Σνάιντερ, Μπαλοτέλι (79’ Καμπιάσο), Μιλίτο

Στο άλλο ματς της ημέρας η Κάλιαρι επικράτησε της Λιβόρνο εντός έδρας με 3-0 με γκολ των Λαριβέι στο 7’ και στο 50’ ενώ στο 64’ σκόραρε ο Τζέντα.