Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2010

Διακοπή λόγω βροχής το Άρης Πανθρακικός

Μόλις ένα ημίχρονο διήρκησε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη και στον Πανθρακικό, καθώς ο διαιτητής Μήτσιος την διέκοψε εξαιτίας της κάκιστης κατάστασης του αγωνιστικού χώρου, λόγω της βροχής που έπεφτε στην Θεσσαλονίκη.

Στο διάστημα στο οποίο παίχτηκε ποδόσφαιρο, όσο αυτό ήταν δυνατό, στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ο Πανθρακικός κατάφερε να εκμεταλλευτεί την αδυναμία των γηπεδούχων για σωστή ανάπτυξη και πήγε στο αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ.

Στο 42ο λεπτό, σε μία βαθιά πίσω από το κέντρο ο Πέσκοβιτς βγήκε να μπλοκάρει, όμως γλίστρησε και δεν βρήκε τη μπάλα, με αποτέλεσμα ο Παπουλής που ακολουθούσε τη φάση να βρεθεί μόνος του απέναντι από το τέρμα και με πλασέ από πλάγια θέση έκανε, μάλλον εύκολα και ανέλπιστα το 0-1.