Κυριακή 28 Μαρτίου 2010

"Μοιρασιά" στο Αγρίνιο

Ο Ντενίζ Μπαϊκαρά... Εντυπώσεις, γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός και ο Αγροτικός Αστερας. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο μιας και οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη.

Το ματς άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Αγρινίου, που σκόραρε μόλις στο 5' με σουτ του Μπαϊκαρά. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν τον έλεγχο στη συνέχεια, ενώ οι Θεσσαλονικείς έκαναν αισθητή την παρουσία τους προς το τέλος του πρώτου μέρους.

Ωστόσο, στην επανάληψη, η ομάδα του Μάκη Χάβου ανέβασε αισθητά την απόδοσή της και ανέλαβε την πρωτοβουλία. Οι φιλοξενούμενοι αναζήτησαν το γκολ της ισοφάρισης και τελικά το πέτυχαν με σουτ του Στεφανίδη, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-1 στο 83'.

Τα χρονικά περιθώρια που απέμεναν, δεν επέτρεψαν στον Παναιτωλικό να απειλήσει ουσιαστικά και να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για την επίτευξη δεύτερου τέρματος με συνέπεια η ισοπαλία να μείνει μέχρι το τέλος.