Κυριακή 28 Μαρτίου 2010

O Παναθηναϊκός θέλει μαθηματικά έναν βαθμό.

http://www.gazzetta.gr/media/k2/items/cache/49ffab24c0f732d7de7e183030bdf78e_L.jpg?1269789132?1269789132?1269789132Το γκολ του Σαλπιγγίδη στο Περιστέρι ήταν το... σάλπισμα για το «πάρτι τίτλου» που ακολούθησε με τα γκολ των Σισέ και Λέτο. Πλέον με το 3-0 επί του Ατρομήτου ο Παναθηναϊκός θέλει μαθηματικά έναν βαθμό κόντρα στον Ηρακλή για να στεφθεί πρωταθλητής, αλλά ουσιαστικά... το σήκωσε!

3': Σέντρα Μελισσά από αριστερά, κεφαλιά Σαγκανόφσκι άουτ.

4': Σουτ Νίνη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

8': Σέντρα Κατσουράνη, κεφαλιά πάσα του Σισέ, ο Λέτο θα πιάσει το σουτ με το δεξί αλλά είναι αδύναμο και ο Μιχαηλίδης θα διώξει

9': Κίτρινη στον Ολιβέιρα.

11': Σουτ Αναστασάκου η μπάλα άουτ.

14': Μετά από γέμισμα του Νίνη ο Σισέ θα κατεβάσει και θα πλασάρει, η μπάλα στο πλεκτό αλλά ο επόπτης έχει δείξει οφ-σάιντ. Σωστή υπόδειξη.

16': Κίτρινη στον Τάτο.

18': ΓΚΟΛ! 1-0 ο Παναθηναϊκός! Ο Σισέ εκτελεί το φάουλ, ο Μιχαηλίδης αποκρούει το σουτ του Γάλλου αλλά ο Σαλπιγγίδης από κοντά θα πλασάρει και θα ανοίξει το σκορ.

21': Κίτρινη στον Βύντρα.

26': Σουτ Νίνη έξω από την περιοχή, διώχνει ο Μιχαηλίδης.

47': Ο Ζιλμπέρτο απέναντι από τον Μιχαηλίδη, με τον πορτιέρο των γηπεδούχων να διώχνει το πλασέ του Βραζιλιάνου.

52': Σκόνδρας αντί Μπλένχιο.

58': Κίτρινη στον Νεμπεγλέρα.

65': Κίτρινη στον Σκόνδρα.

67': Δυνατό σουτ του Μπρίτο, διώχνει εντυπωσιακά ο Τζόρβας.

69': Περόνε εντός, Αναστασάκος εκτός.

70': Κεφαλιά Νίνη, άουτ.

70': Καραγκούνης αντί Σαλπιγγίδη.

72': Κάθετη πάσα του Νίνη, ο Ολιβέιρα θα ανατρέψει τον Καραγκούνη. Πέναλτι από τον Κάκο, δεύτερη κίτρινη στον αμυντικό του Ατρομήτου. Κόκκινη.

73': ΓΚΟΛ! 2-0 ο Παναθηναϊκός! Ο Σισέ παίρνει φόρα και... σκοτώνει με δυνατό χτύπημα τον Μιχαηλίδη.

79': Σέντρα Σισέ από δεξιά, μόνος του Λέτο θα πλασάρει άουτ.

80': Ωραία προσπάθεια του Λέτο, σουτ έξω από την περιοχή, θα διώξει ο Μιχαηλίδης.

85': Μπίαρσμιρ αντί Σεϊταρίδη.

87': Σουτ Σισέ, λίγο άουτ.

88': Κλέιτον αντί Νίνη.

89': Ο Λέτο περνάει τον τερματοφύλακα, πλασάρει αλλά πάνω στην γραμμή διώχνουν οι γηπεδούχοι. Σουτ του Κλέιτον ψηλά άουτ.

90': ΓΚΟΛ! 3-0 ο Παναθηναϊκός! Ο Λέτο με εξαιρετική ατομική ενέργεια πέρασε και τον Μιχαηλίδη και σε κενό τέρμα έστειλε την μπάλα μέσα.Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπλένχιο(52' Σκόνδρας), Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Φαβάλι, Σαρμιέντο, Αναστασάκος(69' Περόνε), Τάτος(65' Μπρίτο), Σαγκανόφκσι.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ, Ζιλμπέρτο, Σαριέγκι, Σεϊταρίδης(85' Μπίαρσμιρ), Κατσουράνης, Νίνης(88' Κλέιτον), Σαλπιγγίδης(70' Καραγκούνης), Λέτο, Σισέ.