Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2010

Πήρε... ανάσα ο Ιωνικός

Βαθμολογική ανάσα πήρε το Σάββατο ο Ιωνικός που νίκησε στο γήπεδο της Νεάπολης τον Πιερικό με 2-1. Ο Ντε Φαρία άνοιξε το σκορ μόλις στο 20 λεπτό για τους Νικαιώτες, στο 39 ο Γιαζιτζόγλου ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο για τους φιλοξενούμενους ενώ ο ίδιος παίκτης έγινε... μοιραίος στο 88ο λεπτό καθώς με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)
Κίτρινες: Μελαμπιανάκης - Τασίδης, Γκουγκουλιάς, Χατζής, Λόπεζ, Παπαγεωργίου

Ιωνικός (Γιάννης Πετράκης): Θεοδωρόπουλος, Βλάχος (63' Ντιαλό), Ντε Φαρία, Σιστόν, Μελαμπιανάκης, Μακράκης, Πέτρου, Πασάς (85' Σπυριδάκης), Σάλτο (60' Τσιμικλής), Κωνσταντινίδης, Aλβες
Πιερικός (Σταύρος Διαμαντόπουλος): Γουμάγιας, Παπαγεωργίου (90' Μήτρου), Γιαζιτζόγλου, Τασίδης, Δήμου, Χατζής, Λόπεζ (72' Κ. Λαζαρίδης), Μιλόσκοβιτς, Πέντα, Γκουγκουλιάς, Αμπράμοβιτς